عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

مردی با ریش بلندش رکورد گینس را شکست (عکس)

مردی با ریش بلندش رکورد گینس را شکست (عکس)
برای بسیاری از انسانها داشتن رکورد جهانی یک آرزو و رویا به حساب می‌ آید ولی زندگی روزانه یک مرد هندی با داشتن بلندترین سبیل جهان کلی دردسر دارد و خیلی مواظبت می خواهد.همه می دانند که هندی‌ ها توجه خاصی به سبیل دارند ، یک مرد هندی که دردسرهای بساری برای همین رکرود دارد "رام سینگ چائوهان" نام دارد ،  مردی که ۳۲ سال است سبیل هایش را کوتاه نکرده و نامش درکتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.
 
مردی با ریش بلندش رکورد گینس را شکست (عکس)

این مرد ۵۸ ساله که طول سبیل او به ۴/۲ متر رسیده با اینکه به داشتن این سبیل افتخار می‌کند ولی  زندگی‌ اش هم بدون مشکل نیست. او روزی باید دو ساعت از وقتش را صرف رسیدگی به سبیلش کند چون به گفته خودش نگهداری از سبیل مثل مراقبت از یک نوزاد است.  رام سینگ چائوهان که به خاطر ظاهرش در یکی از فیلم‌های جیمز باند هم نقش کوتاهی داشته می‌گوید: من از نوجوانی مراقبت از سبیلم را شروع کردم و آن را در واقع پرورش دادم. داشتن یک سبیل ۴ متری اصلا کار آسانی نیست.
 
مردی با ریش بلندش رکورد گینس را شکست (عکس)

این مرد هندی از سال ۱۹۷۰ سبیلش را کوتاه نکرده و اعتقاد دارد که سبیل مایه غرور و احترام است. به گفته او هر چند در ابتدا رشد سبیلش زیاد بوده است اما در سالهای اخیر این روند بسیار کنده بوده و او برای بلند شدن بسیار ناچیز آن باید مدتها صبر کند و زحمت بکشد. او می‌گوید: زمانی که شروع به بلند کردن سبیلم کردم به فکر شکستن رکوردی نبودم. سبیل برای هندی‌ها و به ویژه در راجستان،منطقه زندگی من جز فرهنگ مردم است. سبیل رام سینگ چائوهان باعث شده او به کشورهای مختلفی از جمله ایتالیا و آلمان سفر کند.