عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

یک زن عامل ترور این دادستان ایرانی شد (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
یک زن عامل ترور این دادستان ایرانی شد (عکس)
سه هفته بعد از شهادت دادستان زابل و راننده‌اش یك مقام آگاهی جزییات بیشتری از این حادثه را فاش كرد. بر اساس اظهارات این مقام، فرزندان یك زن كه از قاچاقچیان بنام مواد مخدر بود به دلیل محكوم شدن مادرشان دست به این اقدام زده‌اند.به دنبال شهادت موسی نوری قلعه‌نو، دادستان زابل و راننده‌اش در حادثه‌یی تروریستی، نیروهای امنیتی برای كشف پشت پرده این جنایت به تكاپو افتادند. در نخستین روز‌ها هیچ كس از پشت پرده این جنایت هولناك اطلاعات دقیقی نداشت.
 
یک زن عامل ترور این دادستان ایرانی شد (عکس)
 
برخی گروهك‌های تروریستی را به كشتن نوری‌قلعه متهم می‌كردند و برخی دیگر قاچاقچیان مواد مخدر را عامل این جنایت می‌دانستند. هرچند طی روزهای نخست هیچ گروه یا سازمانی حاضر نشد مسوولیت این اقدام را بپذیرد اما گروهك تروریستی جیش العدل چند روز بعد مسوولیت این حادثه را برعهده گرفت و اعلام كرد كه نیروهای این گروه در به شهادت رساندن دادستان زابل دست دارند. با این حال شواهد نشان می‌داد این اعلام موضع یك بلوف است.

سردار احمدرضا رادان چند روز بعد ادعای گروه جیش‌العدل مبنی بر قتل دادستان زابل را بی‌پایه و اساس دانست و گفت: سرنخ‌های خوبی در اختیار پلیس قرار دارد و در این رابطه چند نفر دستگیر شدند كه همه این افراد ایرانی هستند و در بین آنها هیچ فرد غیربومی وجود ندارد. او گفت: این جنایت مربوط به یكی از پرونده‌های در دست بررسی دادستان زابل بوده و جنبه سیاسی ندارد. سید حسین نقوی، عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در این خصوص گفت: بیانیه‌یی كه گروهی موسوم به جیش العدل صادر كرده معتبر نیست. جیش العدلی‌ها همیشه از داخل خاك پاكستان می‌آیند و پس از ارتكاب عمل خود می‌گریزند. اما این حادثه در داخل شهر اتفاق افتاده است و به همین دلیل نمی‌توان این بیانیه را معتبر دانست.


در چنین شرایطی تحقیقات در این خصوص ادامه یافت تا اینكه سرانجام نیروهای قرارگاه قدس سپاه توانستند چهار نفر را كه در این جنایت دست داشتند شناسایی و دستگیر كنند. هرچند اطلاعاتی درباره هویت دستگیرشدگان منتشر نشد اما یك منبع آگاه جزییاتی را در این خصوص در اختیار ما گذاشت. این مقام آگاه در این خصوص گفت: مرحوم نوری‌قلعه نو در مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ قاطعیت زیادی داشت.
 
چند روز پیش از وقوع این حادثه زنی به نام زلیخا كه از قاچاقچیان معروف منطقه بود توسط ماموران دستگیر شد. این زن شبكه وسیعی درباره تهیه و توزیع مواد مخدر راه‌اندازی كرده بود. از این رو دادستان زابل قصد داشت برخورد سختی با او داشته باشد. این مقام آگاه ادامه داد: یك روز پیش از این حادثه زلیخا دادستان زابل را به مرگ تهدید و ادعا كرد نزدیكانش او را خواهند كشت.
 
با وجود این تهدید هیچ اقدام تامینی برای حفظ جان دادستان انجام نشد تا اینكه چند ساعت بعد دادستان شجاع زابل همراه با راننده‌اش مقابل بیمارستان امام علی(ع) به رگبار بسته شدند. این در حالی بود كه راننده دادستان نیز مجوز حمل سلاح نداشت و نتوانست از مرحوم نوری قلعه نو دفاع كند. این منبع كه نخواست نامش فاش شود ادامه داد: دو نفر از عوامل این حادثه فرزندان زلیخا و دو نفر دیگر همدستان آنها هستند كه هم‌اكنون بازجویی‌ها از آنان ادامه دارد.بر اساس این گزارش ساعت 7:45 دقیقه روز 15 آبان امسال خودروی موسی نوری‌قلعه‌نو، دادستان زابل هدف اصابت گلوله قرار گرفت و  او به همراه راننده‌اش به شهادت رسید که بسیار ناراحت کننده بود.