اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

برنامه های Background را استفاده کرده اید؟

برنامه های Background را استفاده کرده اید؟
قطعاً تاکنون سیستم های متعددی را مشاهده نموده اید و به چشم دیده اید که دارای آیکون های متعددی در بخش system tray می باشند. هر آیکون نشاندهنده یک فرآیند در حال اجرا به صورت Foreground و یا background است.اکثر فرآیندها به صورت background اجرا می گردند و کاربران نسبت به این موضوع آگاهی ندارد چراکه برخی از برنامه ها به صورت اتوماتیک و در زمان راه اندازی سیستم اجرا می گردند.

برای آگاهی از اینگونه برنامه ها می توان فولدر Startup (دستیابی از طریق منوی Start) را بررسی نمود. تعداد زیادی از برنامه ها عناصر مورد نیاز خود را در این فولدر قرار می دهند تا به صورت background اجرا شوند. برخی از برنامه ها نظیر Microsoft Office FindFast بطرز قابل ملموسی باعث کاهش سرعت سیستم می گردند. پیشنهاد می گردد هر یک از آیتم های موجود در فولدر Startup بررسی و موارد غیرضروری حذف گردد.

توجه داشته باشید که تمامی برنامه هائی که در زمان راه اندازی سیستم اجرا می گردند صرفاً در فولدر Startup نمایش داده نخواهند شد. یکی دیگر از مکان هائی که با استفاده از آن می توان از وجود چنین برنامه هائی آگاهی یافت، بررسی کلید های ریجستری زیر می باشد:

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/RunOnce

با اجرای برنامه msconfig.exe و مشاهده تب Startup می توان از وضعیت برنامه هائی که در زمان راه اندازی سیستم بطور اتوماتیک اجرا می شوند نیز آگاهی یافت.