عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

سوفله مرغ را حتما امتحان کنید

سوفله مرغ را حتما امتحان کنید
مواد لازم :

مرغ خام (به اندازه بند انگشت) خرد شده ۱۰۰ گرم

پیاز ریز خرد شده ۱ عدد متوسط

سیب زمینی نگینی خرد شده ۱ عدد متوسط

گوجه نگینی خرد شده ۱ عدد متوسط

فلفل دلمه ایی سبز درشت خرد شده ۲ قاشق غذا خوری

تخم مرغ ۳ عدد

پنیر پیتزا ۵۰ گرم

گردو ۵ عدد

شیر ۳/۴ لیوان

ادویه کاری و زردچوبه به میزان لازم

نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه :

ابتدا سیب زمینی های خرد شده را در روغن داغ سرخ کنید و به کناری بگذارید.پیاز ها را در روغن سرخ کنید و بعد ادویه ها را به آن اضافه کرده و مرغ را هم اضافه کنید و خوب تفت دهید تا کمی مرغ بپزد بعد گوجه و فلفل دلمه ایی را هم اضافه کرده و تفت دهید به اندازه ایی که فلفل دلمه ایی کمی نرم شود و نمک و فلفل غذا را اندازه کنید و مواد را از روی حرارت بردارید . و به کناری بگذارید.حالا تخم مرغ و پنیر پیتزا و گردو و شیر را در مخلوط کن ریخته و خوب میکس کنید و سس بدست آمده را به کناری بگذارید.

فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید . سیب زمینی های سرخ شده را توی ظرف مخصوص فر بریزید و روی آن را با مواد مرغ بپوشانید و در آخر هم سس آماده شده را روی مواد بریزید و بگذارید درون فر تا به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه بپزد و روی غذا طلایی رنگ شود . بعد از آماده شده درون همان ظرف فر غذا را سرو کنید .

نکته: برای اینکه پف این غذا بیشتر بشه می توانید زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید و زرده را با شیر و گردو و پنیر پیتزا مخلوط کنید و سفیده را هم در ظرفی جداگانه خوب با هم زن بزنید تا پف کند و در آخر سفیده را به بقیه مواد سس اضافه کنید و به صورت دورانی هم بزنید تا پف مواد نخوابه و روی مواد مرغ درون ظرف فر بریزید نوش جان تان.