اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

با پاکیزه ترین شهر ایران زمین آشنا شوید

با پاکیزه ترین شهر ایران زمین آشنا شوید
به گزارش ایران ناز، به نقل از روابط عمومی شهرداری اصفهان، محسن رنجبر از برنامه‌ریزی هفت سازمان و مدیریت‌های سه‌گانه حوزه خدمات شهری و شهرداری‌های مناطق ۱۵گانه برای استقبال از بهار در اصفهان خبر داد و اظهار کرد: به مرور شهروندان اثرات اقدامات حوزه خدمات شهری در خانه تکانی اصفهان را مشاهده می‌کنند.

وی با بیان این که اصفهان در سال ۹۳ بیش از سال گذشته پذیرای میهمانان نوروزی است افزود: امسال علاوه بر حضور گردشگران داخلی در اصفهان، میزبان گردشگران خارجی هستیم و باید شهر را به گونه‌ای آماده کنیم که مهمان نوازی اصفهانی‌ها آشکار شود.

معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به این که هفت حوزه اجرایی در خدمات شهری وظیفه آماده کردن اصفهان برای سال نو را بر عهده دارند اذعان داشت: خدمات شهری در زمینه مدیریت پسماند، ارایه بازارهای روز، متوفیان، فضای سبز، رفع نازیبایی و جلوگیری از تکدی گری و ساماندهی مشاغل، زیباسازی‌های فضاهای شهری و ایمنی و مدیریت بحران برای دست‌یابی به شهری زیبا و مفرح برای زندگی شهروندان و مهمانان نوروزی در سال جدید فعال است.

وی روزهای پایانی سال را ایام ویژه دانست و تصریح کرد: با تدابیر اندیشه شده همه پتانسیل اصفهان با رویکرد برد-برد در اختیار شهروندان و مهمانان نوروزی قرار می‌گیرد.

رنجبر اصفهان را در مدیریت پسماند در کشور سرآمد خواند و عنوان کرد: اصفهان در سال‌های گذشته نیز از سوی محیط زیست به عنوان پاکیزه‌ترین شهر کشور شناخته شده است.

به گفته وی فرهنگ سازی، آموزش و مشارکت شهروندان در تحقق شهر پاکیزه نقش تعیین کننده‌ای داشته است.

معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به ایجاد شبکه‌های اجتماعی در محلات براساس طرح محله پایدار تاکید کرد: اقدامات زیرساختی در اصفهان در این زمینه انجام شده است و اکنون همه اصفهانی‌ها می‌دانند که چه ساعتی باید پسماندها را از خانه بیرون بگذارند.

وی با تاکید بر این که (ما اصفهان را تمیز نمی‌کنیم بلکه نمی‌گذاریم شهر کثیف شود) عنوان کرد: اگر شهر کثیف شود و بعد آن را تمیز کنیم یعنی هزینه کردن از پول شهروندان اما اگر مراقب باشیم که شهر کثیف نشود بحث متفاوت می‌شود و روی فرهنگ سازی، آموزش و اقدامات پیشگیرانه متمرکز می‌شویم.

رنجبر با بیان این مطلب که چند سالی است پس از ۱۵ اسفند اجازه حفاری و خاک‌برداری در اصفهان داده نمی‌شود ادامه داد: امسال نیز دستورالعملی در این زمینه به شهرداری‌های مناطق ۱۵ گانه ارسال شده است و بر اساس آن شرکت‌های خدمت رسان که حفاری انجام می‌دهند باید حفاری‌های خود را تا ۱۵ اسفند به پایان برسانند.