اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دستور طبخ خورشت هویج

دستور طبخ خورشت هویج

    نوع غذا:خورشت
    وعده غذایی: ناهار شام
    زمان پخت : 90دقیقه
    زمان آماده سازی مواد: 0دقیقه

مواد لازم:

    هویج (خلال شده) : نیم کیلو
    آلوچه یا گوجه سبز (بسته به میزان ترشی) : به میزان لازم
    گوشت قیمه‌ای و یا مرغ  پخته شده  : به میزان لازم
    گوجه فرنگی : یک عدد
    نمک، فلفل، آبلیمو، روغن مایع : به میزان لازم

طرز تهیه:

1. ابتدا هویج را به به صورت خلال خرد می کنیم و یا درشت رنده می کنیم تا سریع تر کار انجام شود. هر قدر خلال های هویج ظریف تر باشند، پخته شدن خورش همان قدر سریع تر انجام می شود.

2. هویج خلال شده، گوشت قیمه ای یا مرغ پخته شده، آلوچه و یا گوجه سبزها را با کمی نمک داخل ظرف بریزید. و با اضافه کردن کمی آب بگذارید تا بپزد. برای لذیذتر شدن به دلخواه عصاره ی گوشت آماده نیز اضافه کنید. درب قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا با شعله ی متوسط خورش بپزد.

3. کمی بعد سری به خورش بزنید و آن را یکدست کنید تا همه جای خوراک بصورت یکنواخت بپزد. شعله را کم کنید و بگذارید تا خوب هویج ها پخته شوند.

4. حال فلفل و آبلیمو و ادویه ی دلخواهتان را به آن اضافه کنید و به هم بزنید. آبلیمو بهتر است بیشتر از یک قاشق خوراک خوری نباشد که خورش زیاد هم ترش نشود.

5. کمی که خورش به روغن نشست، گوجه فرنگی ها را خورد می کنیم و اضافه می کنیم. اگر دوست داشتید خورشت بیشتر معطر باشد کمی هم زعفران در این مرحله به آن اضافه کنید. حالا باید بگذارید تا خورش جا بیافتد.

6. وقتی خوراک آبش را کشید و به اصطلاح خوب جا افتاد، برای نوش جان کردن آماده است. این خورش، در کنار پلوی دمی و سالاد شیرازی یکی از خوراک های دلخواه من است.