اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

محتوای Clipboard چیست؟

محتوای Clipboard چیست؟
هنگامی که در محیط ویندوز متن یا تصویری را Copy میکنید محتوای موجود به طور موقت در محیطی به نام Clipboard ذخیره میشود و در ادامه کار اگر یک Copy دیگر صورت دهید آنگاه محتوای جدید به طور اتوماتیک جایگزین محتوا ذخیره شده قبلی خواهد شد.

اما اگر از شما بپرسند برای پی بردن به محتوای کنونی Clipboard از چه روشی استفاده میکنید چه راهی را انتخاب میکنید؟ آیا Notepad را باز کرده و با انجام عمل Paste متن را وارد نموده و به محتوای آن پی میبرید؟ یا اگر با استفاده از PrtScr عکسی از صفحه گرفته اید برای مشاهده آن از Paste آن در Paint استفاده میکنید؟ اکنون بایستی بدانید راهی ساده و سریعتر جهت مشاهده محتوای Clipboard به وسیله ابزار مخفی ویندوز XP وجود دارد که شما توسط این قابلیت میتوانید به شکل همزمان هر لحظه محتوای Clipboard را مشاهده نمایید. هم اکنون به معرفی این ترفند خواهیم پرداخت.

بدین منظور:


در محیط خالی از صفحه دسکتاپ راست کلیک کرده و New > Shortcut را انتخاب نمایید نظر شما چیست.حالا در پنجره باز شده و در محیط تایپ دستور زیر را عینأ Copy و Paste نمایید:

%windir%System32clipbrd.exe

سپس دکمه Next را بزنید.اکنون (ترفندستان) نام فایل میانبرتان را میتوانید به دلخواه وارد نمایید.سپس دکمه Next و پس از آن Finish را بزنید تا فایل میانبر شما ساخته شود.اکنون بر روی فایل ساخته شده دوبار کلیک کنید.به طور طبیعی آخرین محوایی که کپی کرده اید – چه متن و یا چه تصویر – را در محیط ClipBook Viewer مشاهده میکنید! به عنوان مثال در این ترفند کد فوق را که کپی کرده اید قابل نمایش است.با انجام هر عمل Copy دیگر، بلافاصله محتوای کپی شده در محیط برنامه نمایش داده میشود.