عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

لباس هایی که حتما باید آن ها را بشویید

لباس هایی که حتما باید آن ها را بشویید

شاید شما جزو آن دسته از افرادی باشید که لباس‌های نو و تازه‌ای را که خریداری کرده‌اید، بدون شستن اولیه بپوشید. توصیه می‌کنم لباس‌های نو را قبل از استفاده بشویید و بعد بپوشید.

واقعیت این است که از لحاظ علمی این کار به ویژه در مورد لباس‌های زیر بسیار توصیه می‌شود چون هنگام تهیه و تولید در بافت پارچه و رنگ‌آمیزی آن همواره مقداری آلودگی در پارچه و بافت اولیه ایجاد می‌شود که این موضوع هنگام حمل‌و‌نقل پارچه و نگهداری آن قبل از فروش و همچنین هنگام دوخت و دوز آن در کارگاه‌ها و کارخانه‌های تهیه و تولید، افزایش می‌یابد.

در تمامی این مراحل چنانچه دقت کافی به عمل نیاید یا کارگاه موردنظر برای تولید لباس فاقد استانداردهای بهداشتی لازم باشد، امکان تماس پارچه یا لباس تولیدی با خاک، گرد‌وغبار یا سطوح غیربهداشتی افزایش می‌یابد، بنابراین به ویژه در مورد لباس زیر و لباس‌خواب که در تماس مستقیم با بدن هستند رعایت این مساله قابل توصیه است.

 

در مورد لباس‌های دیگر از جمله پیراهن زنانه و بلوزها چنانچه این لباس‌ها قبل از فروش قابل پرو کردن باشند به نحوی که افراد دیگری قبل از فرد خریدار لباس را مکرر به تن کرده باشند، برای جلوگیری از بیماری‌های قارچی و میکروبی شایع در جامعه شست‌وشوی لباس توصیه می‌شود اما اگر پرو لباس امکا‌ن‌پذیر نباشد و لباس از روی سایز فروخته شود، شست‌وشو ضرورت چندانی ندارد.

در هر صورت یک شست‌وشوی ساده قبل از مصرف می‌تواند لباس شما را از گرد و خاک، پرزهای سطحی لباس یا انواع آلودگی‌های قارچی پاک کند و شما با خیال آسوده‌تری از آن استفاده کنید.

دکتر فریده مهتی‌پور، متخصص پوست و مو