عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

رفع دائم سفیدی و سیاه کننده دائم مو-فروشگاه 5040

رفع دائم سفیدی و سیاه کننده دائم مو-فروشگاه 5040

بلیط هواپیما

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

کنار آمدن با استرس در محل کار

مجموعه : سبک زندگی
کنار آمدن با استرس در محل کار
سطوح فشار
فشار های که در محیط کار وارد می شود برای مثال کارهایی که در فوریت باید انجام دهید و یا هدفی که باعث ایجاد انگیزه در شما می شود ،می تواند کمک مثبتی برای موفقیت باشد و سطح فشار در کار کاهش می یابد .

فشار ممکن است در سطحی باشد که به شما هشدار دهد چیزی غلط است و شما کم کم دچار تنش شوید .اگر این تنش در طولانی مدت ادامه یابد ، به سلامت جسمی و روانی شما صدمه وارد می کند .وقتی فشار در سرکار زیاد می شود باید یاد بگیرید چگونه آن را کنترل کنید .

تنش در محیط کار

به واکنش فرد در برابر فشار روانی تنش می گویند .تنش می تواند مثبت و منفی باشد . اگر تنش مثبت باشد می تواند فرصتی برای نشان دادن خودتان باشد ، و یا این که شما کاری را در فوریت انجام دهید فراهم کند .

اگر تنش منفی باشد کارایی شما کاهش می یابد و قدرت انجام فعالیت ها کاهش می یابد ، هم چنین ممکن است تنش منفی باعث این شود که شما جهت رسیدن به آرامش از سیگار و مشروب استفاده کنید .

با ایجاد تنش در بدن چه تغییراتی ایجاد می شود ؟
هنگام تنش فشار خون شما افزایش می یابد ، ضربان قلب زیاد می شود ،ماهیچه های شما به خاطر سهولت در عمل سفت و کشیده میشود ، روند گوارشی شما کند می شود ، تنفس شما افزایش می یابد .


واکنش که در برابر تنش از خود نشان می دهید به واکنش جنگ و گریز معروف است ، زیرا این تغییرات بدن را آماده می کند که بتواند بجنگد و یا فرار کند .

چرخه مفید یا مارپیچ نزولی؟
واکنش جنگ یا گریز برای انسان اولیه روش مفیدی بود . قادر به جنگ یا گریز بودن به خاطر ایمنی در مواقع فشار ، بقای او را تضمین می کرد و این چرخه ی مفیدی بود .سعی کنید از این چرخه در محیط کاری تان استفاده کنید . شما به خاطر فشار کار احساس می کنید در معرض تهدید یا آسیب قرار گرفته اید ، واکنش جنگ یا گریز آغاز شده است ، بدنتان بسیار فعال می شود

 
نه جنگ نه گریز کار زیادی برای دورنماهای شغلی تان انجام نمی دهد ، پس اسن کار را نمی کنید . شما در حال حاضر تحت فشار بیشتر از نظر جسمی هستید . شما به توجه نکردن به چرخه ی جنگ و گریز ادامه می دهید ، در نتیجه فشارها بیشتر می شود .شما به طور ناخواسته چرخه ی مفیدی را به مارپیچی نزولی تبدیل کرده اید

منبع فشار
فشارهای زیادی در محیط کار وجود دارد ولی فقط تنها یک منبع تنش زا وجود دارد . شما همواره باید این سوال ها را بپرسید : چه چیزی باعث ایجاد فشار می شود ؟ واکنش به فشار در این موقعیت چیست ؟ چه کسی واکنش نشان می دهد ؟ و در نهایت منبع تنش در کجاست ؟

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب