اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دستگیر شدن این زوج تبهکار و بی شرم (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
دستگیر شدن این زوج تبهکار و بی شرم (عکس)
به گزارش ایران ناز: یك زن و مرد تبهكار كه در طلافروشی‌ای بمبگذاری كرده و قصد باجگیری داشتند در تجسس‌های فوق تخصصی پلیس دستگیر شدند عاملان بمب گذاری تصور داشتند هیچ سرنخی از خود برجای نگذاشته‌اند غافل از این‌كه گرفتار سایه پلیس خواهند شد.وقتی مرد طلافروش با یک ساک سیاه رنگ در کنار ویترین مغازه‌اش روبه رو شد در ابتدا تصور کرد این ساک دستی از سوی مشتری‌اش در مغازه جا مانده است و برای شناسایی صاحب ساک، درون آن را بازبینی کرد و از ترس به بیرون از مغازه دوید!

دوشنبه 18 آذرماه سال جاری مردی برای خرید یک حلقه انگشتر وارد طلافروشی در بلوار امام خمینی(ره) رباط کریم شد. مرد جواهرفروش که نمی‌دانست این مرد تبهکار چه نقشه شومی در ذهن دارد همه حواسش به وزن کردن انگشترهای طلا و محاسبه قیمت بود با این تصور كه مرد خریدار واقعی باشد، غافل از آن‌كه بداند مرد مرموز باتوطئه‌ای در ساک دستی سیاه رنگ قصد دارد با بمبگذاری به اخاذی میلیونی دست بزند. مرد تبهکار پس از قیمت گرفتن یکی دو حلقه انگشتری طلا، به عنوان این که وزن طلا و قیمت آن بالاتر از تصورش بوده به سرعت از مغازه طلافروشی خارج شد.

بعد از چند دقیقه مرد جواهرفروش، متوجه ساک سیاه رنگ به‌جا مانده در مغازه‌اش شد و به قصد این که شاید مدرک یا کارت شناسایی از صاحب این ساک جا مانده پیدا کند تصمیم گرفت درون ساک را نگاهی بیندازد. همزمان مردی ناشناس با مغازه‌اش تماس گرفت و ادعا كرد در عروسك داخل ساك سیاه‌رنگ بمب‌ كار گذاشته و اگر به وی پول میلیونی ندهد آن را منفجر خواهد كرد.

 
دستگیر شدن این زوج تبهکار و بی شرم (عکس)

در ابتدا مرد طلافروش که تصور می‌کرد این یک شوخی بی‌مزه باشد، توجهی به این تهدید نكرد و تصمیم گرفت درون ساک را ببیند. صحنه‌ای را كه می‌دید باور نداشت، از ترس به بیرون مغازه دوید و خود را به راننده تاکسی‌ای که جلوی مغازه‌اش ایستاده بود، رساند و فریادزنان خواست سریع آنجا را ترک کند چرا که یک بمب ساعتی داخل مغازه‌اش است و چند ثانیه دیگر منفجر خواهد شد.رهگذران و راننده تاکسی که متوجه این خطر شدند سراسیمه و با فریاد به این سو و آن سو دویدند تا جان خود را نجات دهند. در این لحظه مرد طلافروش با پلیس تماس گرفت و دقایقی بعد گروه عملیات خود را به بلوار امام خمینی (ره) رساند.

مأموران، عملیات خنثی‌سازی بمب را انجام دادند. پس از بررسی‌های كارشناسانه عنوان شد داخل این ساک یک عروسک وجود داشته که فقط شبیه بمب دستی بوده اما داخل آن هیچ مواد منفجره‌ای کار گذاشته نشده بود. مأموران برای ردیابی مرد باجگیر بلافاصله به بررسی فیلمی که توسط دوربین‌های مدار بسته و انگشت‌نگاری که صورت گرفته بود، پرداختند و به سرنخ‌هایی رسیدند.

كارآگاهان كه تصاویر دوربین‌های مداربسته محدوده بمبگذاری را تحت تجسس گرفتــــــه بودند متوجه شدند همزمان با این اقدام زنی 25 ساله در آن محدوده حركات مرموزی دارد. این زن پیش از مرد بمــــب گذار داخل طلافروشی شده و پس ازگرفتن كارت ویزیت آنجا را ترك كرده بود و دقایقی بعد مرد 20 ساله لاغر اندامی كه یك كلاه نقابدار بر سر داشته با ساك سیاه رنگ وارد طلافروشی شده است.در بخش دیگری از بررسی‌های پلیسی، كارآگاهان روی خط اعتباری موبایلی متمركز شدند كه بمبگذار از آن برای تماس تهدیدآمیز با مرد طلافروش استفاده كرده است. هیچ شكی نبود كه زن جوان كارت ویزیت را گرفته تا شماره تماس طلافروشی را به همدستش داده است.
 
پلیس در ابتكاری كارساز از چهره ثبت شده زن مرموز در دوربین مداربسته بهره برد و توانست با همكاری تیم ویژه‌ای در ثبت احوال این زن را شناسایی كند.همین ردیابی‌های تخصصی كافی بود تا مشخصات زن و مرد بمبگذار در اختیار مأموران قرار گیرد و آنان پس از جست‌وجوهای ویژه‌ای توانستند عاملان بمبگذاری را غافلگیر و دستگیر كننداین زن و مرد جوان وقتی با انتقال به رباط كریم تحت بازجویی قرار گرفتند اعتراف كردند با بمبگذاری دروغین می‌خواستند از مرد طلافروشی باجگیری كنند كه موفق نشده‌اند.