عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

از این سرطان هیچگونه وحشتی نداشته باشید

از این سرطان هیچگونه وحشتی نداشته باشید
همایون فراست متخصص دهان و دندان اظهار داشت: هر زخم طولانی مدت و هر تغییر رنگ سطح دهان نگران‌ کننده نیست، چون ممکن است یک تحریک کوچک هم این علائم را داشته باشد، برای تشخیص سرطان دهان باید آزمایش صورت بگیرد.

وی همچنین افزود: با این حال زخم‌های غیرمعمولی که طولانی مدت در دهان می‌مانند یا توده‌های برجسته و بزرگی که از بافت لثه ایجاد می‌شوند و یا دردهای نامشخص در ناحیه دهان ممکن است نشانی از سرطان دهان باشند.

فراست با اشاره به اینکه این نوع سرطان بیشتر در مردها دیده می‌شود، اظهار کرد: استعمال دخانیات، استفاده از داروهای روان‌گردان از عواملی هستند که در سرطان دهان موثر است. همچنین افرادی که بهداشت دهانی را رعایت نمی‌کنند و یا مواد غذایی پرادویه و داغ مصرف می‌کنند در معرض این بیماری قرار دارند.

این دندانپزشک دوره پنهان سرطان دهان را بسته به جایی که قرار گرفته، متفاوت دانست و گفت: اگر فرد هر شش ماه یک بار به دندانپزشکی مراجعه کند، پزشک علائم اولیه را می‌بیند و می‌تواند برای درمان اقدام کند.

عضو هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران، درمان سرطان دهان در مراحل اولیه را با دارو دانست و در ادامه گفت: ممکن است در مراحلی به جراحی نیاز داشته باشیم، اما اگر شناخت در مراحل اولیه تومور باشد، با دارو می‌توان آن را رفع کرد.

وی در پایان میزان مرگ و میر در سرطان دهان را بسیار کم دانست و اظهار کرد: بیشتر تومورهایی که در دهان هستند، خوش‌خیم‌اند، مگر در حالتی که در فضای حلق و گلو قرار بگیرند یا در کف جمجمه باشند که در این صورت به سیستم عصبی فرد آسیب می‌رسانند.