عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

شیر مادر را دست کم نگیرید

مجموعه : دانستنی ها
شیر مادر را دست کم نگیرید
یك متخصص كودكان توصیه كرد:  مادران به محض اینکه با مشكل در شیردهی مواجه شدند، به سمت استفاده از شیرخشك نروند.مهران حكیم‌زاده درباره فواید شیر مادر گفت: شیر مادر اولین واكسنی است كه نوزاد در بدو تولد دریافت می‌كند. این ماده نه تنها تا 6 ماهگی منبع تغذیه‌ای كاملی برای نوزاد محسوب می‌شود، بلكه سیستم ایمنی بدن وی را در مقابل عفونت‌ها به خصوص عفونت‌های گوارشی و اسهال مقاوم می‌سازد.

وی ادامه داد: یكی دیگر از فواید مهم استفاده از شیر مادر علاوه بر فواید جسمانی، فواید روانی است كه برای كودك در پی دارد چرا كه ارتباط پوستی كه در فرآیند شیردهی میان مادر و فرزند ایجاد می‌شود، موجب تشدید رابطه عاطفی میان این دو می شود.

این متخصص كودكان درباره شیر ابتدایی مادر كه به "آغوز" معروف است، گفت: بعضی خانواده‌ها به دلیل ظاهر متفاوت آغوز به اشتباه گمان می‌كنند این شیر مضر بوده و نوزاد را از آن محروم می‌كنند، در حالی كه شیر ابتدایی مادر دارای پروتئین و مواد لازم برای ایمنی بدن نوزاد است كه بسیار توصیه می‌شود.

وی درباره تغذیه با شیر خشك افزود: شیر خشك نه تنها موجب كاهش روابط عاطفی میان مادر و فرزند و صدمات روانی به كودك می‌شود، بلكه خطر دچار شدن كودك به بیماری‌های عفونی را نیز بالا می‌برد. حكیم‌زاده ادامه داد: كودكانی كه با مصرف شیر خشك؛ ظاهری چاق‌تر از كودكانی كه از شیر مادر تغذیه می‌كنند،

 
دارند در واقع به دلیل كالری موجود در شیر خشك با افزایش احتمال چاقی روبه‌رو هستند.  وی به مادران توصیه كرد: مادران باید تداوم شیردهی را تا سن دو سالگی كودك حفظ كنند و تنها در صورتی به سراغ شیرخشك بروند كه شیر مادر برای كودك كافی نیست.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی