عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

آیا مبتلا به بیماری ام اس هستید؟

آیا مبتلا به بیماری ام اس هستید؟
دکتر علیرضا میناگر استاد دانشگاه لوئیزیانای آمریکا در خصوص نحوه درمان بیماران مبتلا به ام اس اظهار کرد:
 
این بیماران باید علاوه بر متخصص مغز و اعصاب به روانپزشک، متخصص چشم، متخصص فیزیوتراپی و متخصص تغذیه نیز رجوع کنند، زیرا بیماری ام اس بسته به نوع بیماری، قسمت‌های مختلفی از بدن فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: مثلا از آنجا که تحقیقات نشان می‌دهد بیماری ام اس در افراد چاق بیشتر مشاهده می‌شود، بیماران پس از ابتلا باید وزن خود را کم کنند که به همین دلیل به متخصص تغذیه نیاز پیدا می‌کنند. زیرا اگر بیمار لاغرتر باشد در مقابله با بیماری عصبی که حرکاتش را تهدید می‌کند، در درازمدت بیشتر و بهتر می‌تواند دوام بیاورد.

این نورولوژیست در خصوص علل ژنتیکی بیماری ام اس، اظهار کرد: با بررسی فرمول ژنتیکی فرد، می‌توان فهمید که چقدر امکان دارد که فرزند وی نیز به ام اس مبتلا شود، مثلا تحقیقات نشان می‌دهد اگر یکی از والدین دچار ام اس باشد بین چهار تا 16 درصد احتمال دارد که فرزندشان نیز دچار ام اس شود.

استاد دانشگاه لوئیزیانای آمریکا افزود: پزشکان پیش از بارداری، میزان احتمال ابتلای ام اس فرزند را گفته و معمولا به آنها توصیه می‌کنند که بچه‌دار شوند.

میناگر در پایان اظهار کرد: از آنجا که عوامل هورمونی و نوع ظاهر شدن بیماری و پیشرفت آن در افراد مختلف متفاوت است هر کسی درمان خاص خود را داشته و میزان و شکل ابتلای فرزندان آنها نیز متفاوت است.