عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

ایمنی بدن‌تان را تضمین می‌كند

ایمنی بدن‌تان را تضمین می‌كند
به گفته متخصصان و درمانگران شیوه‌های طبیعی درمان نوشیدن چای سفید به صورت روزانه موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های رایج در فصل پاییز و زمستان مانند سرماخوردگی، زكام و آنفلوآنزا می‌شود. از طرفی درمانگران شیوه طبیعی درمان ژاپنی از دمنوش تهیه شده از چای سفید
 
برای تسكین دردهای مفصلی و استخوانی و درمان پوكی استخوان استفاده می‌كنند. این چای طعم شیرین و ملایمی دارد و یكی از پرطرفدارترین چای‌های گیاهی در سرزمین‌های شرقی است كه به چای ضدسرطان نیز معروف است. وجود آنتی‌اكسیدان‌های مفید در این چای موجب می‌شود تا این چای به یكی از محبوب‌ترین دمنوش‌ها برای سالمندان تبدیل شود.

به خواستگارتان از این چای بدهید عالی است

چای سفید یكی از دمنوش‌های طبیعی و خوش طعمی است كه ژاپنی‌ها در مراسم خواستگاری و مراسم چای خود از آن استفاده می‌كنند. نوشیدن چای سفید یكی از مهم‌ترین‌ اتفاق‌هایی است كه در مراسم خواستگاری برخی كشورهای مشرق زمین مثل ژاپن دیده می‌شود. خانواده دختر برای مدیریت بهتر مراسم خواستگاری و برای افزایش آرامش و ریلكسی اعضای خانواده خود و خانواده خواستگار در شب خواستگاری دمنوش چای سفید سرو می‌كنند. این چای از آنجا كه آرامش‌بخشی منحصربه فردی دارد می‌تواند استرس و اضطراب خواستگار و عروس را در شب خواستگاری از بین ببرد و شب به یادماندنی و پرخاطره‌ای را برای آنها به همراه داشته باشد.

تفاوت چای سبز و چای سفید چیست؟

چای سفید در حقیقت همان آنتی‌اكسیدان‌های چای سبز را دارد و تنها تفاوتش در میزان و اندازه این آنتی‌اكسیدان‌ها و اثرگذاری آنهاست. به همین دلیل این چای اثرگذاری بیشتری برای كنترل بیماری‌های قلبی-عروق و انواع سكته‌های قلبی و مغزی دارد و از طرفی می‌تواند اثرگذاری بیشتری بر بدن داشته باشد. تفاوت دیگر چای سبز و شیرین در میزان كافئین موجود در این دو نوع چای است. میزان كافئین موجود در چای سفید بسیار كمتر از چای سبز است و همین دلیل است كه موجب می‌شود

 
چای سبز در مقابل چای سفید گزینه بهتری برای كاهش وزن باشد. با وجود این اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین چای سبز و چای سفید داشته باشیم به طور قطع چای سفید با طعم دلنشین و سبكی كه دارد ویژگی‌ها و خواص بیشتری در مقایسه با چای سبز دارد و البته خیلی گران‌تر از چای سبز در فروشگاه‌های عرضه محصولات و گیاهان دارویی عرضه می‌شود.