عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

زورگیری در تهران بیداد می کند (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
زورگیری در تهران بیداد می کند (عکس)
 فردی در تارخ  17 تیر امسال با مراجعه به كلانتری 109 بهارستان اظهار داشت که کیف پولش حاوی 150 هزار تومان ، به همراه گوشی تلفن همراهش از سوی سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت به سرقت رفته است.با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور شعبه 13 بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت : ساعت شش صبح 17 تیر امسال از بیمارستان سوار خودروی پژو 206 شدم و به طرف محل کار رفتم . در بین راه متوجه موتورسیکلتی با سه سرنشین شدم اما بدون توجه به موتورسواران به طرف مغازه ام که کفش فروشی بود رفتم . پس از پارک خودرو ، ناگهان سرنشینان موتور به طرف من حمله ور شده  و با تهدید قمه کیف جیبی ام را که حاوی 150 هزار تومان بود به همراه گوشی تلفن همراهم به سرقت بردند . از آنجایی که در مقابل مغازه ام چنین اتفاقی افتاد ، فیلم زورگیری از دوربین مداربسته مغازه ام تصویر برداری کرده است .

 
زورگیری در تهران بیداد می کند (عکس)

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به بررسی تصاویر به دست آمده از فیلم زورگیری ثبت شده توسط دوربین های مداربسته مغازه کفش فروشی پرداخته و با شناسایی شماره پلاک موتورسیکلت ، موفق به شناسایی مالک آن شدند که خانم میانسالی به نام رویا بود.تحقیقات برای دستگیری صاحب موتورسیکلت آغاز شد اما در ادامه بررسی ها مشخص شد که رویا محل سکونتش را تغییر داده اما کارآگاهان در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی مخفیگاه رویا شده و سرانجام او را دستگیر کردند.
رویا در تحقیقات اعتراف کرد که موتور را برای پسرش به نام پاشا خریده که پاشا نیز دستگیر و در ادامه تحققات به زورگیری از مرد کفش فروش اعتراف کرد اما با ارائه هویت های جعلی قصد داشت تا در مسیر تحقیقات پلیسی انحراف ایجاد کند که با هوشیاری کارآگاهان دو همدست پاشا ، با هویت واقعی شناسایی و دستگیر شدند .

با توجه به اعترافات صریح متهمان به زورگیری مشخص شد که این سه متهم سوار بر موتورسیکلت شده و با تهدید قمه از مالباختگان زورگیری می کردند که عمده سرقت های خود را در مناطق مرکزی تهران به ویژه در محدوده سعدی ، حافظ ، انقلاب و بویژه حوالی بازار انجام داده اند .برابر بررسی و سابق متهمان مشخص شد که هر سه متهم پرونده از مجرمان سابقه دار بوده و چندین بار به اتهام سرقت بازداشت شده اند . یکی از متهمان در این رابطه گفت: با علی و محمد بچه محل بودیم و مدتی قبل تصمیم گرفتیم تا با هم دست به دزدی بزنیم . ما دزدی می کردیم تا خرج موادمان را تهیه کنیم .

 
زورگیری در تهران بیداد می کند (عکس)

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به زورگیری و سرقت هایشان در مناطق مختلف شهر تهران ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند . به همین خاطر از تمام مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت ، کیف قاپی ، زورگیری ، گردنبند قاپی ، ضرب و جرح ، تهدید و … قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند ولی در کل تهران آشفته شده است.