عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

باورهای غلطی که خانم ها درباره ی زایمان دارند

باورهای غلطی  که خانم ها درباره ی زایمان دارند
ترس شان از چیست؟

برخی از درد زایمان وحشت دارند و به علت همین ترس از چند ساعت درد کشیدن، حاضرند مضرات سزارین را بپذیرند نظر شما چیست؟. گروهی هم تصور می کنند زایمان طبیعی ممکن است منجر به آسیب دیدن جنین شان شود مثلا نگرانند که مبادا نوزادی در طول گذراندن مراحل سخت به دنیا آمدن، دچار آسیب مغزی شود. حتی این تصور هم وجود دارد  که بخشی از فلج های مغزی در نوزادان به علت زایمان های طبیعی است.

این تصور درست است؟

نه درست نیست. اگر صحیح بود وقتی آمار سزارین در کشورمان بالا رفت، درصد فلج های مغزی کاهش پیدا می کرد در حالی که چنین اتفاقی نیفتاده است. این نشان می دهد ارتباط معنی داری میان این دو وجود ندارد.

باورهای غلط دیگر جز این چیست؟

متاسفانه گروهی از خانم ها هم صرفا از سر چشم و هم چشمی با خانم های دیگر فامیل می خواهند جراحی سزارین داشته باشند. گروهی حتی عنوان می کنند که زایمان طبیعی دور از شان آنهاست.البته گمان می کنم بخشی از علل افزایش آمار سزارین هم مربوط به پزشکانی است که این نوع جراحی را به مراجعه کنندگان شان پیشنهاد می کنند؟

بله برخی پزشکان هم این نوع جراحی را ترجیح می دهند. علت اولش این است که زایمان طبیعی وقت نمی شناسد و در هر ساعتی از شبانه روز ممکن است رخ بدهد در حالی که پزشک برای سزارین زمان مشخصی را تعیین می کند و لازم نیست در همه ساعات آماده باشد. از سوی دیگر برخی پزشکان نگرانند که مبادا در صورت مجبور کردن بیمار به زایمان طبیعی و پیش آمدن حادثه ای پیش بینی نشده  برای او،
 
متهم به کوتاهی در حق بیمار شوند و با قانون در بیفتند. در حالی که اگر حمایت قانونی از پزشک وجود داشته باشد او جرات می کند به بیمارش زایمان طبیعی را پیشنهاد کند. مساله دیگر هم  این است که زایمان طبیعی زمان بر است در حالی که تعرفه ها با میزان وقتی که پزشک به این نوع جراحی اختصاص می دهد، متناسب نیست.