اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

میوه ها و گیاهان آرامبخش را نام ببرید

میوه ها و گیاهان آرامبخش را نام ببرید
1. گل «بادرنجبویه »: ضدتشنج است و تشنج را کم می کند. به درهم ریختگی وضع عصبی ، افسردگی و خستگی روحی پایان می دهد. دم کرده 10 تا 15 گرم برگ و گل «بادرنجبویه » در یک لیتر آبجوش درمان تشنج های عصبی است که می توانید یک فنجان پس از هر غذای اصلی بنوشید. این دم کرده برای درمان سرگیجه ، تهوع ، دلشوره و بیخوابی هم مفید است .

    2. گیاه «به لیمو» یا «ورون »: «به لیمو» ضدتشنج و آرامبخش بوده برای رفع دلهره و تشویش و نگرانی دایمی مفید است . در صورتی که دچار خستگی روحی و ترس و تپش قلب و اضطراب هستید نوشیدن چای ورون را به شما توصیه می کنیم .بدین منظور یک قاشق مرباخوری از گیاه را در یک لیوان آب جوش دم کرده با عسل میل کنید. اگر قبل از خواب این چای را بنوشید در رفع بی خوابی موثر است .


    3. پیاز: فسفری که در پیاز موجود است برای انجام کارهای فکری و ضعف و فرسودگی جسمی و عصبی مفید است . اشخاصی که دچار بی خوابی هستند اگر شب ها همراه با غذای خود پیاز بخورند زودتر و آسوده تر به خواب خواهند رفت . برای درمان حمله های عصبی پیاز را از وسط دو قسمت کرده جلوی بینی برده و نفس های عمیقی بکشید، موثر است .

    4. گل بابونه : ضد سردردهای عصبی ، میگرن ، سردردهای ناشی از خستگی و مقوی اعصاب می باشد. دم کرده یک قاشق مرباخوری گل بابونه در یک لیوان آب جوش که با عسل یا نبات شیرین شده برای این منظور مفید است .

    5. برای تقویت اعصاب : گیاه اکالیپتوس : دم کرده 20 تا 50 گرم برگ اکالیپتوس در یک لیتر آب جوش که کمی شیرین شده صبح و ظهر و عصر و شب برای تقویت اعصاب مفید است و اثر شفابخش دارد.

    6. مصرف سماق برای اعصاب مضر است .

    7. کاهو: مصرف کاهو را در مورد معالجه و درمان عصبانیت ، بی خوابی ، دردهای اعصاب ، میگرن ، تپش قلب ، سردردهای عصبی به کار می برند.

    8. زردآلو: میوه یی است که برای اعصاب مفید بوده و آن را تقویت می کند به همین جهت به کسانی که اهل مطالعه و تعمق هستند و کارهای فکری دارند مصرف آن توصیه می شود.

    9. گوجه فرنگی : خوردن روزانه چند گوجه فرنگی برای درمان خستگی مفرط و زودگذر مفید است .

    10. عدس : عدس به علت داشتن ویتامین های إ و آهن ، کلسیم ، پتاسیم و منگنز مصرف آن به کسانی که کارهای سنگین و سخت بدنی می کنند و همچنین اشخاصی که کارهای فکری انجام می دهند توصیه می شود. خوردن عدسی به سیستم عصبی کمک می کند.

    11. اگر احساس کردید خسته اید، اشتها ندارید، چین هایی به صورت تان افتاده و رنگ چهره تان زرد شده است . یک «پیاز» درشت را که چهار قسمت شده است در 3 فنجان آب بجوشانید تا پیاز بپزد و یک فنجان آب از آن باقی بماند و صبح ناشتا آن را بنوشید.