اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

غذاهایی مناسب در شرایط حساس زندگی

غذاهایی مناسب در شرایط حساس زندگی

قطعا هر فردی در طول زندگی خود با رویدادهایی مواجه می شود که زندگی او را تغییر خواهند داد، و فرصت موفقیّت یا شکست را پیش روی شما قرار می دهد. خوردن این مواد غذایی در این لحظات، مطمئنا به شما در دستیابی به موفقیّت، کمک شایان توجهی خواهد نمود. این غذاها، خُلق و خوی شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، بدن شما را آماده خواهد کرد، و به ذهن شما جهت گیری مناسبی خواهد داد. در اینجا، هفت غذا را به شما معرفی خواهیم نمود که در دستیابی تان به موفقیّت، می توانند نقش پَُر رنگی را بازی کنند.

رویداد : مصاحبه شغلی
چه بخوریم : سویا
اگر مصاحبه بزرگ و مهمی را پیش رو دارید، بهتر است با اعصاب آرام به محل مصاحبه بروید. خوشبختانه، محققان دانشگاه مک گیل در شهر مونترال کشور کانادا، دریافتند غذاهایی که حاوی تریپتوفان (یک اسیدآمینه ضروری) هستند، موجب افزایش اعتماد به نفس درون تان می شوند و به شما کمک خواهند کرد تا همه چیز به خوبی و در جهت مثبت، حرکت کرده و پیش رود. در حالیکه منابع غذایی زیادی وجود دارد که حاوی تریپتوفان می باشند، مانند گوشت مرغ و ماهی قزل آلا، امّا سویای برشته شده سرشار از تریپتوفان است و می توان آن را به عنوان یک میان وعده خوشمزه و مغذی، درست پیش از مصاحبه، مصرف کرد.

رویداد : امتحان
چه بخوریم : غلّات صبحانه
هنگام آماده شدن برای امتحان، سعی کنید از غلّات کامل استفاده کنید تا ذهن شما تقویت شود. غلّات صبحانه، نه تنها منبع فوق العاده ای از انرژی می باشند، که به تمرکز و هوشیاری شما در جلسه امتحان کمک شایان توجهی می کنند، بلکه منبعی غنّی از فولات نیز می باشند، که سرعت شما در پردازش اطلاعات و یادآوری آنها را افزایش می دهد. هرچند از لحاظ تکنیکی نمی توان آدامس را جزء غذاها محسوب کرد، امّا تحقیقات صورت گرفته نشان داده است که جویدن آدامس پیش از آغاز امتحان، نمرات فرد را افزایش داده و حافظه را حدود 35% بهبود می بخشد.

رویداد : اوّلین جلسه با خواستگار
چه بخوریم : چای بابونه
طبیعی است که در اوّلین دیدار با خواستگار، کمی عصبی بوده و استرس داشته باشید. حال این نگرانی می تواند منفی یا حتّی مثبت باشد. با این وجود، نیازی نیست تا ژست شجاع بودن و بی خیالی بگیرید؛ به جای آن، پیش از دیدار، یک فنجان چای بابونه بنوشید. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، اثرات آرامبخش گل بابونه، آنقدر قدرتمند است که می تواند علائم خفیف تا متوسط اختلال اضطرابی را کاهش دهد. در واقع، به شما کمک می کند تا جلسه را به آرامی به پایان برستانید.

رویداد : برنامه ریزی برای باردار شدن
چه بخوریم : صدف
شاید مهم ترین اتفاقی که می تواند باعث ایجاد تغییر در زندگی یک فرد شود، بچه دار شدن باشد. و اگر می خواهید عمل لقاح با موفقیت صورت بگیرد، باید تغییراتی را در رژیم غذایی خود ایجاد نمایید. صدف ها، سرشار از روی می باشند و سبب می شوند غرایز جنسی افزایش یابد و احتمال بچه دار شدن بالا رود. با این حال، روی نه تنها خُلق و خوی را تغییر می دهد، بلکه همچنین برای باروری مرد و زن ضروری می باشد. خوردن روی، به زنان کمک می کند تا تخمک گذاری منظم و سالمی داشته باشند، مصرف آن به مردان کمک می کند تا سطح تستوسترون مناسبی داشته باشند و اسپرم های سالمی تولید نمایند.

رویداد : بحث داغ
چه بخوریم : گردو
در حالیکه، بسیاری از اختلافات را می تواند با حرف زدن حل و فصل نمود، امّا بحث های جدّی و مداوم، می تواند به روابط آسیب زده و شادی شما را تحت تاثیر قرار دهد. به جای آنکه از کلمات و جملات پشیمان کننده در طول یک بحث داغ و آزاردهنده استفاده کنید، بهتر است با کنترل خشم و عصبانیت خود، بحث را در جهت درست هدایت نمایید. تحقیقات نشان داده است که کمبود امگا-3 می تواند به رفتار پرخاشگرانه دامن بزند. این درحالی است که مطالعات ژاپنی ها نشان می دهد که زنان با مصرف روی، می توانند خشم و عصبانیت خود را تحت کنترل خود قرار دهند. برای آنکه بتوانید هر دو ماده مغذی را با هم مصرف کنید، هنگامی که احساس کرید خونتان دارد به جوش می آید، سراغ گردو بروید. گردو، پیش از آغاز بحث در رابطه با یک مشکل، به آرامش شما کمک خواهد کرد.

رویداد : رابطه شکست خورده
چه بخوریم : ماهی های چرب
یک رابطه شکست خورده می تواند به طور طبیعی، منجر به افسردگی و احساس منفی شود؛ رویه ای که فرد را به آرامی نابود نماید. در حالیکه این احساسات غیر قابل اجتناب هستند و کنار آمدن با آن به گذشت زمان نیاز دارد، بهتر است برای سپری کردن این دوران سخت، به سراغ ماهی های چرب، چون قزل آلای وحشی و ماهی تُن بروید. این ماهی ها، منبع غنی اسیدهای چرب اُمگا-3 و ویتامین های B12 می باشند؛ هر دوی آنها به بهبود خُلق و خوی شما و کاهش افسردگی کمک می کنند.

رویداد : تصمیم گیری های بزرگ
چه بخوریم : ماست
اگر می خواهید تصمیم بزرگی در زندگی تان بگیرید، حال چه در رابطه با شغل، روابط، یا امور مالی تان باشد، مهم است که وضوح ذهنی و تمرکز خود را افزایش داده، تا بتوانید درست و منطقی تصمیم بگیرید. برای این کار، می توانید ماست بخورید که سرشار از یُد و روی است، و می تواند عملکرد ذهنی شما را بهبود بخشد. محققان دانشگاه تورنتو، همچنین دریافته اند که باکتری پروبیوتیک یافت شده در برخی از انواع ماست، می تواند اضطراب را کاهش داده و به فرد در گرفتن تصمیم درست، کمک نماید.