اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

موهای‌تان کدر و شکننده می‌شود

موهای‌تان کدر و شکننده می‌شود
فست‌فودها پر از نمک و چربی‌های ناسالم و کربوهیدرات‌های تصفیه شده مضر و پر از مواد شیمیایی نگه‌دارنده با اثرات سمی‌ هستند. به ویژه وقتی در کنارشان نوشابه هم خورده می‌شود که سرشار از قند و ترکیبات شیمیایی مضر خاص خودش است. این که یک چنین ترکیبی با سلامتی ما چه می‌کند معلوم است.درست زمانی که موهای شما نیاز مبرمی به میوه و سبزیجات و غذاهای سالم و مقاوم دارد این اسیدهای چرب و مواد قندی نه تنها باعث ریزش مو می‌شود بلكه جلوی شفافیت و سلامت ساقه مو را می‌گیرد و آن را شکننده و کدر می‌کند.
 
فست‌فودها سرشار از نمک هستند. تا جایی که گفته می‌شود نمک پنهان موجود در یک وعده فست‌فود تا دوبرابر نیاز روزانه بدن ماست. اگر شور بودنش را احساس نمی‌کنید به دلیل طعم‌دهنده‌هایی است که به آن اضافه کرده‌اند. اگر احساس می‌کنید به تازگی موهای‌تان حالت خوبی ندارد یا بی‌روح و چرب شده حتما مرور کنید که در هفته و ماه‌های گذشته چقدر از این غذاها خورده‌اید.

فست فود زیبایی لبخندتان را می‌گیرد

فست‌فودها همچنین تاثیر بسیار مضری بر دندان شما دارد. یک همبرگر و سیب‌زمینی سرخ کرده به علاوه یک لیوان نوشابه که یک پک کامل غذایی شما را تشکیل می‌دهد، به خاطر داشتن شکر و نشاسته فراوان آن اثر وحشتناکی بر سلامت دندان‌های شما دارد. قند و نشاسته موجود در این وعده غذایی و ترکیبش با بزاق دهان تولید اسید می‌کند. همین اسید با گرفتن مینای دندان حفره‌های کوچکی در دندان ایجاد می‌کند که در مدت کوتاهی به مرور باعث پوسیدگی دندان می‌شود. فست‌فودها به هیچ وجه مواد مورد نیاز و مغذی دندان‌های شما را تامین نمی‌کند، در حالی که دندان‌های شما برای استحکام و سالم ماندن نیاز به کلسیم دارند و لثه‌های شما در اثر همین بی‌توجهی زیبایی و سلامتش به خطر می‌افتد و به همین دلیل لبخند زیبای‌تان را به راحتی از دست خواهید داد.

چاره چیست!شما راهی دارید؟

ما هیچ‌وقت با آدم‌های خوش ظاهر و بدباطن، آدم‌های زیبا و خوشپوش ولی بدذات، دوستی و مراوده نمی‌کنیم. وقتی بفهمیم شخصی بدجنس و خبیث است از او فاصله می‌گیریم. حقیقت این است که فست‌فودها هم همین حالت را دارند و غذاهایی خوشمزه ولی مضر و باارزش غذایی منفی هستند. هیچ آدم عاقلی با این فکر که قرار است بعدها پادزهر بخورد زهر نمی‌خورد. یک موضوع خیلی مهم دیگر که گاهی از آن غفلت می‌شود این است که کلا فست‌فودها برخلاف غذاهای خانگی که در آشپزخانه و با محصولات طبیعی درست می‌شوند محصولات طبیعی نیستند، بلکه محصولات آزمایشگاهی‌اند؛

 
ترکیبی از مواد طبیعی و مواد گوناگون شیمیایی. چند ترکیب شیمیایی مختلف در هر محصول فست‌فودی وجود دارد. شما وقتی یک سیب می‌خورید می‌دانید که دارید چه می‌خورید ولی وقتی سوسیس و کالباس و همبرگر می‌خورید آیا واقعا می‌دانید که چه می‌خورید؟ همین ناآگاهی شما از چیزی که می‌خورید بلاهای جبران‌ناپذیری را بر سر سلامتی شما می‌آورد.