اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

شانه کردن مو

شانه کردن مو
شانه كردن شدید مو موجب موخوره می‌شود رئیس بخش پوست بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: شانه كردن شدید مو به نوك مو ضربه وارد می‌كند و موجب بروز موخوره می‌شود.پروین منصوری در گفت‌وگو با فارس افزود: مو به عنوان یكی از اعضای بدن محسوب می‌شود كه برای سلامت آن باید تلاش كرد.

وی گفت: باید موها را ملایم و آرام شانه كرد و از شامپوهای ملایم برای شستن موها استفاده كرد. اگر پوست سر دچار خارش، شوره یا ریزش شد باید به پزشك مراجعه كرد تا علت آن برطرف شود.

رئیس بخش پوست بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: كسانی كه دارای موهای خشك هستند، باید از نرم‌كننده‌هایی كه جدا از شامپو است استفاده كنند یك تا 2 دقیقه بر روی موها بماند و سپس شسته شود.

وی گفت: موخوره یك حالت مكانیكی است كه از ضربه زدن به موهای خشك ایجاد می‌شود. برای پیشگیری از موخوره باید از برس‌های تیز استفاده نشود، شانه كردن شدید مو نیز به نوك مو ضربه وارد می‌كند و موجب بروز موخوره می‌شود.

رئیس بخش پوست بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: تغذیه مناسب برای سلامت مو بسیار اهمیت دارد. تغذیه سرشار از آهن و روی به رشد بهتر موها كمك می‌كند. در افرادی كه دارای استرس مزمن هستند، استرس موجب سفید شدن مو می‌شود به دلیل آنكه رنگدانه‌های مو از بین می‌رود. استرس همچنین موجب به هم زدن متابولیسم سیستم بدن می‌شود و روند پیری سلول‌ها را تسریع می‌كند.