صبر ایوب داشته باشید

مجموعه : سبک زندگی
صبر ایوب داشته باشید
شاید لازم باشد که به او یک هفته‏ای فرصت بدهید تا بیشتر در این مورد فکر کند، با چند نفر مشورت کند و به طور کلی برای دادن جواب قطعی، دقیق‏تر و عاقلانه‏تر رفتار کند. خیلی مواقع پیش می‏آید که دختر جوابی می‏دهد و بعد از مدتی پشیمان می‏شود.

کسانی در انتخاب خود شک می‏کنند و با گرفتن جواب منفی می‏روند و پشت سرشان را هم نگاه نمی‏کنندکه با خود می‏گویند خوب، اینکه ناراحتی ندارد، این دختر نشد یک دختر دیگر.

در انتخابتان شک نکنید.

اصولاً وقتی شما به انتخابتان مطمئن هستید با یکی دو تا بهانه‏ای که دختر می‏آورد، پاپس نمی‏کشید. اکثراً کسانی در انتخاب خود شک می‏کنند و با گرفتن جواب منفی می‏روند و پشت سرشان را هم نگاه نمی‏کنند، که با خود می‏گویند خوب، اینکه ناراحتی ندارد، این دختر نشد یک دختر دیگر.

دلیل پاسخ منفی او چیست؟

چرا در صورتی که از لحاظ معیارهای اصلی مناسب یکدیگر به نظر می‏رسند، باز مخالفت می‏کند؟ از او یک یا چند دلیل قانع‏کننده بخواهید. چنانچه دلیل او منطقی و قانع‏کننده نبود از او بخواهید در این مورد بیشتر فکر کند. البته این را هم در نظر داشته باشید که پیش می‏آید که دختر نمی‏خواهد دلیل اصلی مخالفت خود را بگوید. بیش از حد اصرار نکنید.

دلش را قرص کنید

در صورتی که دختر ادامه‏ی تحصیل خود را مانع قرار می‏دهد این را بدانید ، از آیاتی که ازدواج را بر تحصیل برتری داده است برایش بگویید. به او یاد‏آور شوید که با ازدواج، بنا نیست تحصیل قطع شود و چنانچه می‏دانید پسر با ادامه‏ی تحصیل او مخالفتی ندارد به او این اطمینان را بدهید.

چنانچه خواهر بزرگتر خود را مانع قرار داده و می‏گوید تا او ازدواج نکند من ازدواج نمی‏کنم بگویید بزرگ بودن خواهر شما خدای ناکرده باعث نشود که شما هم مانند او بزرگ شوید و موقعیت‏های خوب ازدواج‏تان را از دست بدهید.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب