او از شام های رژیمی و سالم شما متنفر است

او از شام های رژیمی و سالم شما متنفر است
وقتی مجرد بودید، رژیم کم­کالری داشتید و غذاهای سالم­تری می خوردید و حالا که ازدواج کرده اید، همسرتان با غذاهای آب پز، سالم، رژیمی و حجم انبوه بشقاب سبزیجات و سالاد شما کنار نمی آید و علاقه و سلیقه غذایی او برای شما مهم تر از رژیم گذشته­تان شده است. حالا، هم بیشتر آشپزی می کنید و هم غذای بیشتری می خورید؛ غذاهای سرخ شده، گوشت قرمز، پلو، خورش و پاستای پر از پنیر. اگر نصیحت­پذیر هستید، به خواندن مطلب ادامه دهید خیلی جالب است.

زیاده روی نکنید؛ شما نمی توانید در اولین گام تغییرات عظیم و شگرفی ایجاد کنید. در قدم اول، به جای اینکه مرغ آب­پز و کلم براکلی را جایگزین غذاهایتان کنید، نقشه های ساده تری بچینید؛ مثلاً به جای سس مایونز معمولی از سس های مایونز رژیمی و کم چرب استفاده کرده یا لبنیات کم چرب را جایگزین نوع پرچرب آن کنید، همچنین گوشت بوقلمون که بسیار کم­چرب­تر است، جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز می باشد.

در ضمن، به مرور یاد می گیرید که چطور غذاهای مورد علاقه همسرتان را سالم تر تهیه کنید. اگر ساندویچ مرغ پر از سس و چیپس از خوراکی­های محبوب و همیشگی قبل از ازدواج او به شمار می­آید، می­توانید از چیپس های رژیمی و یک دستور جدید اما سالم و حتی خوشمزه تر استفاده کنید؛

 
به عنوان مثال، ساندویچ مرغ با پنیر پارمسان. تعدادی از این ترفندهای خوب را همین جا به شما یاد می دهیم. می توانید برای خمیر پیتزا به جای آرد معمولی از آرد کامل سبوس­دار یا به جای پنیر پیتزای معمولی از پنیرهای کم­چرب استفاده کنید. می توانید پاستایی بپزید که از آرد کامل تهیه شده باشد و یا همان­طور که در سطور بالا گفتیم گوشت بوقلمون را جایگزین گوشت قرمز کنید.

در ضمن، فوت و فن های جدید آشپزی سالم و نکات مفید و جایگزین را هم می توانید از مجله ساناز سانیا یاد بگیرید. هر وقت یکی از این غذاها را درست کردید و همسرتان از آن خوشش آمد و شکایتی نکرد، آن غذای سالم و گیاهی یا کم کالری را در لیست برنامه غذایی­تان قرار دهید و چنانچه استقبال چندانی نکرد، خیلی هم به او سخت نگیرید و هفته ای یک بار غذای باب میل او را با همان مواد غذایی پرچرب و چیلی درست کنید و حواستان باشد که خودتان از این غذا کمتر بخورید؛

 
در نهایت اگر بعد از همه این روش ها نتوانستید با هم به نقطه مشترک برسید، سعی کنید برای خودتان غذای رژیمی بپزید و برای او مطابق میلش آشپزی کنید؛ مثلاً اگر برای شام ماکارونی درست کرده اید، برای او هر چقدر که میل دارد، ماکارونی با سس و فیله مرغ بکشید، ولی برای خودتان فیله بیشتر و مقدار بسیار کمی پاستا و سس بردارید. برای خودتان مقدار کمی برنج و مقدار بیشتری خورش بکشید، ولی همسرتان می تواند هر چقدر دوست داشت، برنج با کره آب شده میل کند.