عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

نکاتی مهم درمورد کلر موجود در استخرها

مجموعه : دانستنی ها
نکاتی مهم درمورد کلر موجود در استخرها
کلر در استخرها
کلر اضافه شده در آب استخرها نقش مهمی در ضد عفونی کردن و گندزدایی آن دارند. اما کلر بسیار فرار و قابل تبخیر هم هست، بنابراین به راحتی در هوای محیط یافت می‌شود. هوای تنفسی حتی در استخرهای سرباز هم، حاوی مقدار بسیار زیادی کلر است.

مدت مدیدی است که متخصصان دربارۀ رابطۀ بین کلر و بروز آسم مشکوک هستند. بنابر برخی مطالعات، 25% شناگران حرفه ای مبتلا به آسم هستند، یعنی 1 درصد بالاتر از متوسط افراد معمولی. از سوی دیگر مشاهده شده است که نسبت کودکان مبتلا به آسمی که به دفعات متعدد به استخر می‌روند بسیار بالاتر از بچه های دیگر است. مطالعۀ جدید بر این مشاهده صحه می‌گذارد.

استخرها باعث بروز آسم می‌شوند
گروه تحقیقاتی پرفسور آلفرد برنارد که پیش از این مطالعات شان را دربارۀ رابطۀ بین کلر و آسم به چاپ رسانده اند، این بار تعداد استخرها را با تعداد ساکنین در رابطه با مبتلایان به آسم بین سنین 13 تا 14 در 21 کشور اروپایی مورد مقایسه قرار داده اند. در نهایت، در هر استخر به ازای هر 100000 نفر، آسم بین کودکان 2.7% افزایش می‌یابد. 

استخرها بیشتر باید تهویه شوند!
هدف از انجام این مطالعات نهی کردن کودکان از رفتن به استخر به علت افزایش خطر ابتلا به آسم نیست، آنچه که مد نظر این تحقیقات است این است که برای ضد عفونی کردن آب از یک جایگزین به جای کلر استفاده شود. این موضوع خصوصاً در استخرهای سرپوشیده بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد!
یادآوری می‌کنیم که در تابستان تعداد استخرهای سرباز و قابل تهویه بسیار زیاد است.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی