عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

چگونه یک انسان کاملی باشیم؟

چگونه یک انسان کاملی باشیم؟
شما از نظر ظاهری به عنوان یک فرد بالغ و بزرگ شناخته میشوید و همه به این دید به شما نگاه می کنند، اما تا زمانی که از نظر عاطفی و ذهنی به بلوغ نرسید، نمیتوانید نام یک شخص کامل را بر روی خود بگذارید ؛ و در این حالت وقت کافی دارید که در حین رابطه رشد کرده و بزرگ شوید ؛ روش‌های زیر به شما کمک میکند که راه رسیدن به کمال را آسانتر طی کنید.

» مسئولیت پذیری : اساس شخصیت و درستی ، مسئولیت پذیری میباشد و بدون هیچ عذر و بهانه ای باید یاد بگیرید که مسئولیت کارهایی را که انجام میدهید به عهده بگیرید.

همانطور که تحسین و تمجید را قبول میکنید باید گله و شکایت را نیز بپذیرید و برای پی آمد تصمیم‌های خود آماده باشید و سعی کنید تصمیمات درستی اتخاذ کنید، چرا که قبول مسئولیت کار دشواری است.به عنوان مثال می‌توانید کارهایی را که به طور بالقوه خطرناک هستند، مثل: رانندگی بیشتر از سرعت مجاز را انجام ندهید.

» کنترل احساسات : عدم توانایی در کنترل احساس میتواند هم در زندگی فردی و هم در زندگی اجتماعی لطمات جبران ناپذیری را به شما وارد آورد.نباید به طور کلی احساستان را بکشید بلکه باید آنها را از طریق یکسری رفتار و گفتار موجه بروز دهید ِ به عنوان نمونه اگر کسی از زور عصبانیت دست خود را بر روی شما بلند کند، نباید سریعا عکس العمل مشابهی انجام دهید.اگر بتوانید همچنان خونسردی خود را حفظ کنید همه شما را به عنوان آدم خوبه داستان میشناسند.

» بخشنده بودن : موفقیت شما به کمک‌هایی بستگی دارد که در میان راه از دیگران دریافت میکنید.بدون هیچ چشم داشتی به دیگران کمک کنید و اگر توان مالی شما اجازه میدهد میتوانید هزینه ای را نیز به خیریه‌ها و سایر موسسات این چنینی اختصاص دهید.اگر دست شما از نظر مالی باز نیست میتوانید از وقت خود استفاده کرده و به آموزش بچه‌های بی سرپرست بپردازید.

» گذراندن وقت با خانواده و دوستان : صله رحم را از یاد نبرید و اگر نمیتوانید همیشه به دیدنشان بروید، حداقل ارتباط تلفنی را قطع نکنید و این امر برای دوستانتان نیز صدق میکند.

اگر سرتان خیلی شلوغ است، سعی کنید حداقل آخر هفته را با آنها بگذرانید ؛ میتوانید یک نوشیدنی با هم میل کنید و یا یک دست بیلیارد بازی کنید و همیشه به خاطر داشته باشید دوستان و خانواده در زندگی شما وجود دارند.

» از بین بردن ضعف‌های شخصیت : هر کدام از ما عیب و ایرادهایی در شخصیت خود دارد.به نظرات دوستان و اقوام در مورد صفات اخلاقی خودتان گوش کنید و ضعف‌های خود را به تدریج از بین ببرید و نقاط قوت خود را تقویت کنید ؛ به عنوان مثال اگر در زمینه کاری با مشکل مواجه هستید سعی کنید هر روز بیش از روز قبل بر روی مسائل کاری تمرکز کنید.

» توجه به رفتار : رفتار و گفتار شما در قبال دیگران تعیین کننده برخورد آنها درقبال شما میباشد ؛ شما یک تابلوی تبلیغاتی متحرک هستید که توجه همه را به خود جلب میکنید پس بهتر است اخلاق خوب خود را به نمایش بگذارید.

اگر این کار را نکنید مردم از شما خوششان نمی آید ، شما را استخدام نمی کنند و با شما قرار ملاقات نمیگذارند ؛ کارهای خوبی را که از والدین خود در کودکی اموخته اید در زندگی نیز به اجرا در آورید.

» انجام دادن کار خودتان : کاری که تصور میکنید برایتان مناسب است انجام دهید نه کاری که دیگران فکر میکنند انجام آن برایتان لازم است ؛ به عبارت دیگر در پی رسیدن به خوشی و سعادت باشید.

هیچ گاه خودتان را با کسی مقایسه نکنید، به ویژه در مورد مسائل مالی برای اینکه ممکن است احساس نارضایتی کنید ؛ کارهایی که همیشه آرزوی انجام دادن آنها را داشته اید اما هیچ وقت انجام نداده اید را شروع کنید.

» درستکار بودن : یک فرد درستکار همیشه برای اصول اخلاقی ارزش بیشتری نسبت به لذات و سودهای شخصی قائل است.

دوستان و همکاران برای افراد درستکار ارزش بسیار زیادی قائل هستند ؛ پس روی حرف خود بایستید و کاری را که فکر میکنید درست است انجام دهید.

» روبرو شدن با اهداف : افراد موفق از روسای شرکتها گرفته تا ورزشکاران همه و همه دارای یک عادت ویژه هستند ، یعنی هدفمندی و تلاش برای رسیدن به مقصود.

بدون داشتن هدف و نقشه مناسب برای رسیدن به آن زندگی شما عادی شده و شادی و موفقیت ناچیزی را میتوانید به دست آورید.

برای خود اهداف روزانه ، هفتگی و ماهیانه تعیین کنید سپس راه مناسب برای هر یک را طرح ریزی کنید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن به کار بندید و از آن به عنوان راهی برای رسیدن به آرزوهای نهایی خود بهره بگیرید.

» ترک کردن عادت های بد : هر یک از ما به طور متفاوت دارای عادات بدی هستیم ؛ دیر یا زود پی آمدهای منفی آن متوجه ما خواهند شد ، پس با خودتان عهد ببندید که رفتار بد خود را کاهش داده و یا به طور کلی از میان ببرید.

به عنوان نمونه یکی از عادات بد خود مثل قسم دروغ خوردن و یا تاخیر داشتن را انتخاب کنید و بعد به دوستان و خانواده خود بگویید که میخواهید چنین عادتی را برای همیشه از زندگی خود بیرون کنید ، اگر آنها به عنوان یک مراقب در کنار شما باشند تمایل شما نسبت به ترک این کار افزایش پیدا خواهد کرد.

» داشتن روحیه جوان و شاداب : به خاطر داشته باشید که سن شما به آن اندازه ای است که خودتان میخواهید ؛ یک شیوه شاداب و جوان پسند را در زندگی پیش بگیرید تا بدن و ذهن شما همواره به تحرک واداشته شوند.در حالیکه خودتان احساس جوانی میکنید پس چه اشکالی وجود دارد که با یک خانم یا آقای جوان هم نامزد کنید؟

» لذت بردن از موقعیت‌ ها : فرصت‌های بیشماری در زندگی هر فردی وجود دارد، اما سود بردن از آنها کار ساده ای نبوده و دارای ریسک بالایی میباشد اما باید توجه داشته باشید که هیچ کار بزرگی بی خطر نمیباشد.

چه این موقعیت را داشته باشید که برای خودتان شغلی راه بیندازید، چه با دختر خانمی یا آقا پسری که به هیچ وجه در سطح شما نیست قرار ملاقات بگذارید ، به خودتان مطمئن باشید و کاری نکنید که بعدا موجبات پشیمانی شما را فراهم آورد.

» تمرین صبر و بردباری : صبر و پافشاری شما را به سمت کامیابی و موفقیت رهنمون میسازند ؛ بیشتر انسان‌های بزرگ بیشتر از اینکه موفق شده باشند در زندگی خود با شکست مواجه میشدند.

زمانیکه بی حوصله میشوید باید یاد بگیرید که خونسری خود را حفظ کرده و آرام باشید ؛ برای اینکه قدری شکیبایی خود را تقویت کنید میتوانید پرستاری کودک یکی از آشنایان را برای مدت زمان کوتاهی به عهده بگیرید یا حتی برای دراز مدت از یک حیوان خانگی نگهداری نمائید.

» تنوع بخشیدن به علایق : یک سرگرمی جدید برای خودتان پیدا کنید تا افق‌های جدید را بر روی خود باز کنید و با یاد گیری ورزش‌ها و مهارت‌های جدید خود را به چالش وادار کنید.

یکی از کارهایی که میتوانید در این خصوص انجام دهید، یادگیری یک زبان جدید میباشد و زمانی این کار با موفقیت انجام شد؛ پاداشی برای خودتان در نظر بگیرید.

» افزایش ساعات مطالعه : مطالعه یکی از راه‌های مناسب برای افزایش اطلاعات و دایره لغات شما میباشد ، پس روزی یک ساعت هم که شده تلویزیون را خاموش کرده و در عوض شروع به خواندن یک کتاب کنید.

بیشتر سعی کنید کتاب‌های الهامی در مورد ارتقای شخصیتی و یا زمینه شغلی دلخواهتان را مطالعه کنید ؛ حتی میتوانید کتاب‌های سرگرم کننده را به صورت تفریحی مطالعه کنید.

» ورش کردن : ورزش کردن یکی از راه هایی است که از شما فرد سالم تر و جوان تری میسازد.

آنقدر که کار شما ارزش دارد مدت زمانی که مشغول به انجام آن هستید مهم نیست ، پس با خودتان تعهد کنید که در برنامه روزانه خود مقداری فعالیت فیزیکی بگنجانید.