عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

چگونه با چین و چروک پوست مقابله کنیم

چگونه با چین و چروک پوست مقابله کنیم
این روز ها خیلی ها سعی می کنند از شر چین چروک های پوست خود خلاص شوند. درست است که عواملی هستند که ما نمی توانیم کنترل کنیم اما کار هایی هست که با انجام آنها می توانید از شدت یافتن چین و چروک ها جلوگیری کنید. یا شروع آن را به تاخیر بیندازید. در این مقاله به عواملی که باعث شدت یافتن و افزایش چین و چروک ها می شود و ارائه راهکار هایی برای کند کردن این روند می پردازیم.

همانطور که ما پیر می شویم، پوست تمام بدن ما هم در حال پیر شدن است، اما نه به اندازه آن بخشی از پوست که در معرض تابش نور خورشید است، که بیشتر شامل پوست صورت، دست ها و بازو ها می شود. آسیب خورشیدی پوست یا photoaging عوارضی مانند خشکی و زبری پوست، کراتوزس (رشد بیش از اندازه پوست)، شلی و افتادگی پوست و چین و چروک دربر دارد. این چین و چروک ها می توانند عمیق باشند یا خطی سطحی باشند که در این صورت می توانید با درمان ها و کرم هایی خاص چین و چروک پوست را رفع کنید.

متاسفانه عواملی هم در بروز چین و چروک وجود دارد که در کنترل ما نیستند. عوامل ژنتیکی را می توانید به وضوح در بین اطرافیان خود مشاهده کنید اگر دقت کنید بعضی خانواده ها بیش از دیگران دارای چین و چروک در پوست می شوند. آنهایی که بور هستند پوست روشن و چشمان آبی دارند در برابر نور خورشید زودتر دچار آسیب خورشیدی می شوند و در نتیجه چین و چروک زودتر در پوست آنها ظاهر می شود. البته این بدان معنا نیست که افرادی که پوست تیره دارند برای چین و چروک دار شدن پوست مستعد نیستند.

همچنین افرادی که به خاطر کار یا فعالیت های ورزشی در فضای آزاد یا حمام آفتاب گرفتن ساعت ها در معرض نور آفتاب قرار دارند استعداد بیشتری برای آسیب خورشیدی دارند. متاسفانه هیچ راه مطمئنی برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک وجود ندارد، اما با انجام برخی احتیاطات می توان از شدت بروز آنرا کم کنید محافظت در برابر نور خورشید و خودداری از سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض دود سیگار از آن جمله است.