طرز تهیه پاستا به سبکی آسان

طرز تهیه پاستا به سبکی آسان
مواد لازم برای تهیه پاستا (۵ نفر):

پاستا  —————————  ۱ بسته۵۰۰ گرمی

گوشت چرخ کرده  —————————  ۳۵۰ گرم

پیاز  —————————  ۴ عدد

قارچ  —————————  ۲۰۰ گرم

جعفری خرد شده  —————————  مقداری

نمک ، فلفل و زردچوبه  —————————  مقداری

طرز تهیه مواد پاستا:

اول از همه توی یه قابلمه آب بریزین و وقتی بجوش اومد توش کمی روغن و نمک  بریزین و بعد پاستا رو اضافه کنین و در طول پخت هم بزنین. پاستا معمولا در ۱۰ تا ۱۲ دقیقه می پزه.پیاز ها رو خلالی خرد و نیم سرخ کنین و بعد گوشت چرخ کرده و قارچ رو که ۴ قاچ کردین توش بریزین و کمی نمک ، فلفل و زرد چوبه بهش اضافه کنین و کمی تفت بدین در آخر هم اگه دوست داشتین کمی جعفری بریزین .حالا پاستا رو آبکش کنین و کمی آب سرد روش بریزین تا بهم نچسبه.

مواد لازم برای تهیه سس سفید :

شیر  —————————  ۱ لیوان و نیم

آرد  —————————  ۲ قاشق غذاخوری

کره  —————————  ۵۰ گرم

خامه  —————————  ۵۰ میلی لیتر

پنیرپیتزا  —————————  ۱۰۰ گرم

جعفری و شوید خرد شده   —————————  از هر کدام مقداری

 طرز تهیه سس سفید:

 اول از همه شیرسرد و آرد رو با هم تو یه لیوان مخلوط کنین و با یه چنگا ل خوب بزنین اینطوری آرد گلوله نمیشه .حالا زیر قابلمه رو روشن کنین کره رو بریزین.بعد از اینکه کره آب شد مخلوط  شیر و آرد رو بهش اضافه کنین و مدام هم بزنین تا ته نگیره بعد از اینکه مایتون غلیظ شد جعفری و شوید رو اضافه کنین و در آخر هم پنیر پیتزا رو و بعد از اینکه پنیرتون آب شد زیر قابلمه رو خاموش کنین تا همین طور بماند.   

حالا تو یه ظرف گود پاستا ، مواد پاستا و همینطور نصف سس سفید رو بریزین توش و خوب با هم مخلوط کنین.اگه دوست دارین پاستا رو دم کنین، قبل از اینکه اونو با مواد مخلوط کنین یه مقدارش و بردارین و بذارین کنار برای کف دیگ.

حالا کف قابلمه ۲ تا ۳ قاشق روغن و ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری آب بریزین و بعد پاستا یی که از قبل کنار گذاشتین بریزین کف قابلمه  و در آخر مخلوط پاستا و مواد رو بریزین روش و به مدت ۷ تا ۸ دقیقه ابتدا با شعله زیاد و در آخر با شعله ملایم بذارین دم بکشه.

حالا پاستا رو تو ظرف دلخواه بریزین و با یه مقدار سس سفید که از قبل کنار گذاشتین و همینطور کمی پنیرپیتزا تزئین کنین.اگه دوست ندارین پاستا رو دم کنین بعد از اینکه اونو آبکش کردین و با مواد  و سس سفید مخلوط کردین تو ظرف بریزین و تزئیین کنین.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب