اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

كردم دست روزانه بابونه

كردم دست روزانه بابونه
اگر می‌خواهید در آشپزخانه شخصی‌تان یك كرم دست طبیعی و گیاهی منحصر به فرد تهیه كنید كافی است طبق این نسخه پیش بروید. پیش از هر چیز یك لیوان وازلین را روی حرارت بخار آب گرم كنید تا حرارت به خوبی وازلین را رقیق و روان كند. سپس یك استكان از مخلوط برگ‌های گل بابونه و گل پنیرك را درون وازلین حرارت‌دیده بریزید و اجازه دهید این مخلوط به مدت 40 دقیقه روی حرارت غیر مستقیم باقی بماند
 
تا به خوبی عصاره گلبرگ‌ها و برگ‌های این دو گیاه دارویی در وازلین جذب شود. بعد از سپری شدن زمان این مخلوط را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خنك شود. از این كرم در یخچال نگهداری كنید و هر روز دو بار از آن برای پیشگیری از خشكی پوست و آبرسانی مناسب به ویژه در روزهای سرد پاییز و زمستان استفاده كنید.

عسل+ گلیسیرین+ لیموترش

كرم روشن‌كننده پوست دست

اگر می‌خواهید یك كرم روشن كننده پوست دست تهیه كنید كه در عین روشن كردن پوست لایه‌برداری مناسبی از پوست دست‌های‌تان داشته باشید می‌توانید به راحتی آن را در آشپزخانه منزل‌تان تهیه كنید. برای تهیه این كرم كافی است سفیده 2 عدد تخم‌مرغ را از زرده آن جدا كنید و آن را با یك قاشق غذاخوری گلیسیرین مخلوط كرده و به خوبی هم بزنید. سپس 3 تا 4 قاشق عسل و یك قاشق چای خوری لیمو به این تركیب اضافه كنید و در نهایت پودر ریز شده نمك دریا را به آن بیفزایید و آن را به خوبی هم بزنید.

 
این كرم خیلی ساده تهیه می‌شود اما از آنجا كه برای تهیه آن از تخم‌مرغ استفاده شده خیلی زود خراب می‌شود. پس باید از آن در یخچال مراقبت كرد. برای استفاده از این كرم كافی است مقداری از آن را روی پوست دست بمالید و با كمك سرانگشتان پوست دست را به خوبی ماساژ دهید. بهتر است بعد از ماساژ دست‌ها اجازه دهید این كرم به مدت 15 تا 20 دقیقه روی دست‌های‌تان بماند.