عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم،زر ماکارون

هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم،زر ماکارون

ایده هایی برای اطراف خانه

ایده هایی برای اطراف خانه
– نظافت روزانه

برای تمیز کردن خانه، منتظر آخر هفته نمانید. هر روز مدت زمانی را به تمیز کردن خانه بپردازید. گردگیری، لباس شستن، جاروبرقی کشیدن و حتی تمیز کردن پنجره ها می تواند مقدار زیادی کالری درست به اندازه دوچرخه سواری بسوزاند. بیشتر از یک ساعت تمیزکاری در هر هفته به اندازه کافی کالری می سوزاند و معادل 2 تا 3 کیلو در سال است.

– تماشای برنامه تلویزیونی و نرمش!

فقط روی مبل و جلوی تلویزیون دراز نکشید. صاف روی مبل بنشینید و کف دست هایتان را به مدت 5 دقیقه محکم به هم فشار دهید و سپس دستتان را از هم جدا کنید، این کار را حداقل 4 بار تکرار کنید. حرکت بعدی: یک پایتان را به موازات زمین صاف کنید و تا جایی که می توانید آن را عقب جلو کنید. در زمان آگهی بازرگانی که از تلویزیونپخش می شود شما این شانس را دارید که از روی مبل بلند شوید و بدونتان را بکشید یا حرکت کنید.

– وسایل آپزخانه را عوض کنید!

به جای استفاده از چاقو برای خورد کردن، از ساطور استعفاده کنید! چرا که سنگینی ساطور موجب ورزش دادن انگشتان، مچ دست و ماهیچه های بازو می شود. همچنین از قابلمه ها و ماهی تابه ها و ظروف چدنی که سنگین تر از ظروف آشپزی استاندارد هستند استفاده کنید.

– آب آشامیدنی تان را درون کوزه نگهداری کنید!

 آب آشامیدنی تان را درون کوزه نگهداری کنید و آن را درون یخچال بگذارذید و هر گاه خواستید آب بنوشید، از آب درون کوزه بنوشید. یک کوزه 3 لیتری پر از آب، بیشتر از 4 کیلو وزن دارد و این وزن برای ورزش دادن مچ و بازوها در هر بار بلند کردن کوزه و آب ریختن از آن کافی است.

– استفاده مفید از پنجره ها مهم است!

به جای اینکه در تابستان ها کولر روشن کنید، یاد بگیرد که با چگونه باز و بسته کردن پنجره ها باد را به داخل خانه هدایت کنید! با این کار علاوه بر صرفه جویی در برق، بالا، پایین و هم و باز کردن پنجره ها یک ورزش واقعی است.

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی