اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

ایده هایی برای اطراف خانه

ایده هایی برای اطراف خانه
– نظافت روزانه

برای تمیز کردن خانه، منتظر آخر هفته نمانید. هر روز مدت زمانی را به تمیز کردن خانه بپردازید. گردگیری، لباس شستن، جاروبرقی کشیدن و حتی تمیز کردن پنجره ها می تواند مقدار زیادی کالری درست به اندازه دوچرخه سواری بسوزاند. بیشتر از یک ساعت تمیزکاری در هر هفته به اندازه کافی کالری می سوزاند و معادل 2 تا 3 کیلو در سال است.

– تماشای برنامه تلویزیونی و نرمش!

فقط روی مبل و جلوی تلویزیون دراز نکشید. صاف روی مبل بنشینید و کف دست هایتان را به مدت 5 دقیقه محکم به هم فشار دهید و سپس دستتان را از هم جدا کنید، این کار را حداقل 4 بار تکرار کنید. حرکت بعدی: یک پایتان را به موازات زمین صاف کنید و تا جایی که می توانید آن را عقب جلو کنید. در زمان آگهی بازرگانی که از تلویزیونپخش می شود شما این شانس را دارید که از روی مبل بلند شوید و بدونتان را بکشید یا حرکت کنید.

– وسایل آپزخانه را عوض کنید!

به جای استفاده از چاقو برای خورد کردن، از ساطور استعفاده کنید! چرا که سنگینی ساطور موجب ورزش دادن انگشتان، مچ دست و ماهیچه های بازو می شود. همچنین از قابلمه ها و ماهی تابه ها و ظروف چدنی که سنگین تر از ظروف آشپزی استاندارد هستند استفاده کنید.

– آب آشامیدنی تان را درون کوزه نگهداری کنید!

 آب آشامیدنی تان را درون کوزه نگهداری کنید و آن را درون یخچال بگذارذید و هر گاه خواستید آب بنوشید، از آب درون کوزه بنوشید. یک کوزه 3 لیتری پر از آب، بیشتر از 4 کیلو وزن دارد و این وزن برای ورزش دادن مچ و بازوها در هر بار بلند کردن کوزه و آب ریختن از آن کافی است.

– استفاده مفید از پنجره ها مهم است!

به جای اینکه در تابستان ها کولر روشن کنید، یاد بگیرد که با چگونه باز و بسته کردن پنجره ها باد را به داخل خانه هدایت کنید! با این کار علاوه بر صرفه جویی در برق، بالا، پایین و هم و باز کردن پنجره ها یک ورزش واقعی است.