آموزش جالب از کار انداختن Sidebar

آموزش جالب از کار انداختن Sidebar
به عقیده بسیاری از کاربران ویندوز ویستا ، باریکه ویندوز یا همان Sidebar موجود در دسکتاپ ، بعد از مدتی جذابیت ظاهری خود را از دست داده و تنها به عامل مضری برای هدر دادن رم سیستم تبدیل میشود. اگر شما نیز این عقیده را دارید و به Sidebar ویندوز ویستا علاقه ای ندارید به سادگی میتوانید آن را حذف کنید. هم اکنون به معرفی ترفند این کار خواهیم پرداخت.

بدین منظور:

روی قسمتی از Sidebar راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید در انتخاب خود دقت کنید.سپس تیک گزینه Start Sidebar when Windows starts را بردارید و OK کرده و خارج شوید.مجدد روی Sidebar راست کلیک کرده و Exit را انتخاب کنید.با این کار پس از رستارت سیستم هم دیگر خبری از Sidebar نخواهد بود.

لازم به ذکر است اگر پس از این کار پشیمان شدید و دلتان برای Sidebar تنگ شد ، به سادگی میتوانید آن را بازیابی کنید:بر روی منوی Start کلیک کنید و به Control Panel بروید.بر روی Appearance an Personalization کلیک کنید.سپس وارد Windows Sidebar Properties شوید.تیک گزینه Start Sidebar when Windows starts را مجدد بزنید.با این مسیر ، هم میتوان Sidebar را فعال کرد و هم غیر فعال نمود.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب