اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

معرفی 4 نوع پوست صورت

معرفی 4 نوع پوست صورت
پوست معمولی : اگر که شما صاحب پوست معمولی هستید حتما این طلب را بخوانید، دستمال مخصوص صورت آثاری از چربی نشان نمی دهد . پوست شما نرم و ارتجاعی است . این نوع پوست کمترین نوع مشکل پوستی را داراست . به نظر می رسد این نوع پوست تمیز و نرم است و دارای رنگ پوست و ظاهری سالم است .

پوست خشک : اگر که صاحب پوست خشک هستید ، دستمال مخصوص پوست تمیز خواهد بود ، اما پوست شما خشک ، پوسته پوسته و با منافذ ریز است و بعد از شستشو سفت و زبر خواهد بود .

پوست خشک به راحتی می تواند تغییر رنگ دهد و رنگ پریده ، چروکیده به نظر برسد و خیلی مستعد پیری و حساسیت و خارش است . برای داشتن پوست سالم و جوان از کرم های مرطوب کننده و   ماسک های صورت استفاده کنید .

پوست چرب : اگر که پوست چرب دارید ، بسنه به نوع ناحیه صورت (گونه ، بینی وبینی) اثر چربی بر روی دستمال صورت باقی می ماند . پوست چرب دارای مشکلات پوستی بسیاری است . پوست چرب دارای منافذ پوستی بزرگ ، براق ، ضخیم ، روغنی و مستعد جوش است . یک ویژگی خوب پوست چرب این است که اثر پیری و چین و چروک دیرتر روی پوست ظاهر می شود . در رژیم غذایی خود کمتر کربوهیدرات مصرف کنید و از کرم هایی که چربی پوست را کاهش می دهد ، استفاده کنید .

پوست مختلط : اکثر زنان دارای پوست مختلط هستند ، دستمال صورت در قسمت های بینی و پیشانی اثر چربی باقی می گذارد ، اما همان دستمال بر روی گونه ها تمیز خواهد ماند .  این نوع پوست ترکیبی از پوست خشک و چرب است و نیاز به ماسک های خاصی دارد .قسمت های خشک پوست معمولا گونه ها و نواحی اطراف چشم هستند و باید با کرم های مرطوب کننده غنی چرب شوند و نواحی چرب پوست که معمولا بینی و پیشانی هستند ، از کرم هایی استفاده کرد که چربی آن قسمت پوست را متعادل سازد .

پوست حساس : معمولا خیلی خشک و زبر است و خیلی زود دچار خشکی ، سوزش و خارش می شود . این نوع پوست ، قرمز ، پوسته پوسته ، پر چین و چروک و لکه ای می شود ، دارای مشکلات پوستی بسیاری است و به مراقبت های خاصی نیاز دارد . برای استفاده از محصولات بهداشتی برای این نوع پوست ، باید تحقیق بسیاری انجام داد .شما چه نوع پوستی دارید ؟ آیا محصول مورد نظر خود را که مناسب پوستتان است ، یافته اید ؟