اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

شجاعت ورزشکار ایرانی در برابر عروس ملکه (عکس)

شجاعت ورزشکار ایرانی در برابر عروس ملکه (عکس)

به گزارش ایران ناز، دیدار روز دوشنبه قهرمانان المپیک و جمعی از ورزشکاران با رهبر انقلاب، حواشی جذاب و منحصر به فرد خاص خودش را داشت. از تسلط بی‌نظیر آیت‌الله خامنه‌ای بر رویدادهای ورزشی مختلف و پیگیری مسابقات ملی و توجه خاص به رویکرد و منش اسلامی ورزشکاران در میادین بین‌المللی گرفته تا سخنان صمیمی و پر از شور ورزشکاران و قهرمانان با رهبر انقلاب.

اما این دیدار یک نکته جذاب هم در حاشیه خود داشت. دیدار مهرداد کرم‌زاده، پرتابگر دیسک ایران و دارنده مدال نقره المپیک لندن با آیت‌الله خامنه‌ای و گپ و گفت دوستانه و چند لحظه‌ای او با رهبر انقلاب بود. کرم‌زاده که در هنگام صبحت با آقا، چشمانش بارانی شده بود، هر دو دست رهبر را گرفت و از اهتزاز پرچم ایران در قلب لندن و کشور انگلستان گفت؛ از لحظه‌ای تاریخی که برق شادی و خوشحالی را در چشمان همه ایرانیان حاضر در ورزشگاه و بینندگان تلویزیونی المپیک پدیدار کرد.

شجاعت ورزشکار ایرانی در برابر عروس ملکه (عکس)

لحظه دیدار این قهرمان المپیک با رهبر انقلاب از لحظه‌های ناب دیدار ورزشکاران و قهرمان المپیک با آیت‌الله خامنه‌ای بود؛ لحظه‌ای که با توجه به بخشی از سخنان ایشان در این دیدار، بسیار هم پرمعنا و مفهوم‌برانگیز بود.
رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنان خود با اشاره به حفظ شرعیات از سوی ورزشکاران در میادین جهانی، فرمودند: «امیدوارم خداى متعال ان‌شاءاللّه همه‌ى شما‌ها را موفق بدارد. از کارهائى هم که جوانهاى ما در می‌دانهاى مسابقه کردند – مثل اذان گفتن بر روى قله‌هاى سر به فلک کشیده، یا سجده کردن در میدان مسابقه، یا دست به دعا برداشتن، یا نام ائمه را بر زبان آوردن، یا حفظ عفاف دینى – من صمیمانه از همه‌ى شما‌ها و آن عزیزان متشکرم. خدا ان‌شاءاللّه شما‌ها را موفق بدارد. شما نور چشم ملت ایران هستید و ان‌شاءاللّه باشید.»

شجاعت ورزشکار ایرانی در برابر عروس ملکه (عکس)

این بخش از سخنان رهبر انقلاب قطعا برای مهرداد کرم‌زاده مفهوم و معنای دیگری داشته است؛ چرا که او در المپیک لندن یکی از پرچمداران حفظ شعائر دینی و اسلامی از سوی ورزشکاران ایرانی بود.

شجاعت ورزشکار ایرانی در برابر عروس ملکه (عکس)

این پرتابگر دیسک ایران که در مسابقات پارالمپیک لندن مدال نقره گرفت، در هنگام دریافت مدال، از دست دادن با «کیت مدیلتون»، همسر شاهزاده ویلیام و عروس ملکه بریتانیا خودداری کرد. کرم‌زاده برای نشان دادن خودداری از دست دادن با مدیلتون، در هنگام دریافت مدال، در ابتدا دست‌ها را در پشت کمر قرار داد و سپس دست‌هایش را به نشانه تشکر و احترام، بر روی سینه‌اش گذاشت.

شجاعت ورزشکار ایرانی در برابر عروس ملکه (عکس)

با این اقدام کرم‌زاده، مدیلتون از ابتدا موضوع را دریافت و از دراز کردن دست‌هایش برای دست دادن با ورزشکار ایرانی خودداری کرد. این خودداری ورزشکار ایرانی در مسابقات پارالمپیک از دست دادن با عروس ملکه، بازتاب گسترده‌ای در مطبوعات و رسانه‌های عربی و غربی داشت و همه رسانه‌های خبری این احترام به عقاید و پافشاری بر مبانی دینی از سوی ورزشکار ایرانی را ستودند.