عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

شارژ باتری موبایل خود را نگه دارید

شارژ باتری موبایل خود را نگه دارید
همه با جمله معروف دستگاه مشترك مورد نظر خاموش است مواجه می*شوند و شما نیز تمام روز احساس می*كنید چیزی كم دارید…….هیچ احساسی بدتر از تمام شدن شارژ موبایل در وسط روز نیست، زمانی كه كلی كار با گوشی خود دارید و افراد مختلفی قرار است با شما تماس بگیرند، اما همه با جمله معروف "دستگاه مشترك مورد نظرخاموش است" مواجه می*شوند و شما نیز تمام روز احساس می*كنید چیزی كم دارید.

اما برای برطرف كردن این مشكل نیز راه*حل*هایی وجود دارد و شما با كمی توجه می*توانید عمر باتری گوشی*تلفن*همراه خود را طولانی*تر كنید


روش اول: قابلیت*ها و تنظیمات

گوشی*های امروزی تعداد زیادی قابلیت دارند كه تمام آنها باتری مصرف می*كنند، در نتیجه اگر به هر كدام از آنها نیاز نداشتید می*توانید خاموششان كنید. برخی گوشی*ها راه*های مختلفی برای جلوگیری از هدر رفتن باتری در اختیار كاربر قرار می*دهند، مثلا گوشی را در حالت آماده باش یا Stand by قرار می*دهد و یا زمانی كه از برخی قابلیت*ها استفاده نمی*كنید، آنها را خاموش می*كند.


شما معمولا می*توانید تمام این تنظیمات را در منو "Settings " یا "Tools " تغییر دهید. تمام قابلیت*های جدیدی كه به گوشی*ها افزوده می*شود، باتری مصرف می*كنند و با این كه كیفیت باتری*ها بهتر شده ، اما همچنان آنقدر خوب نیستند كه بتوانند انرژی را برای مدت زمان طولانی در خود نگهدارند.

اگر از بلوتوث*تان استفاده نمی*كنید، آن را خاموش كنید

یكی از معروف*ترین برنامه*های باتری خور، بلوتوث است كه اغلب بدون دلیل روشن می*ماند. بلوتوث یك استاندارد رادیویی است كه می*توان به وسیله آن دیتاها و اطلاعات را نقل و انتقال داد، اما برای این كار، باتری زیادی مصرف می*كند. اگر از هدست*های بلوتوث استفاده نمی*كنید، بعد از نقل و انتقال فایل*هایتان به گوشی دیگرفراموش نكنید آن را خاموش كنید.

نور صفحه نمایش*تان را كم كنید

قابلیت دیگری كه خیلی باید حواستان به آن باشد، نور صفحه نمایش*تان است. برخی گوشی*ها به صورت اتوماتیك نور صفحه نمایش را متناسب با نور محیط تغییر می*دهند، اما اغلب گوشی*ها چنین قابلیتی ندارند. اغلب گوشی*ها به صورت پیش*فرض روی روشن*ترین حالت صفحه نمایش تنظیم شده*اند و شما می*توانید با مراجعه به منوی تنظیمات، نور آن را كمتر كنید.

معمولا برای دیدن صفحه نمایش و خواندن آن نیاز ندارید نور آن خیلی زیاد باشد، در نتیجه هرچه میزان آن را كمتر كنید، انرژی كمتری از دست می*دهید. برخی گوشی*ها گزینه*ای نیز در اختیارتان قرار می*دهند كه می*توانید تنظیم كنید صفحه نمایش*تان تا چه مدت زمانی روشن بماند. كمتر كردن این مدت نیز در كمتر هدر رفتن باتری*تان كمك می*كند.

از عكس*های متحرك و زنگ با صدای بلند استفاده نكنید

محافظ*های صفحه نمایش و عكس*های پس*زمینه متحرك ممكن است زیبا و هیجان*انگیز به نظر برسند، اما باتری زیادی مصرف می*كنند؛. پس برای مصرف كمتر باتری بهتر است از این عكس*ها استفاده نكنید. زنگ با صدای بلند و ویبره نیز انرژی زیادی مصرف می*كنند، در نتیجه بهتر است چند پروفایل با صداهای مختلف زنگ و ویبره بسازید تا زمانی كه لازم نبود، از پروفایل بدون ویبره و زنگ با صدای نه چندان بلند استفاده كنید.

كمتر از تلفن استفاده كنید

اگر باتری گوشی*تان در حال تمام شدن بود و منتظر تماس خاصی نبودید می*توانید حتی گوشی*تان را خاموش كنید. بازی كردن و یا گوش دادن به موسیقی توسط گوشی كار هیجان*انگیزی و وقت*پركنی است ولی باتری زیادی هم مصرف می*كنند.

استفاده از شبكه*های 3G، GPRS وWi-Fi

استفاده از شبكه*های 3G، GPRS و Wi-Fi در ایران به خاطر در دسترس نبودن امكانات مخابراتی امكان*پذیر نیست، اما جزو قابلیت*هایی هستند كه باتری زیادی مصرف می*كنند. در نتیجه اگر در كشوری بودید كه می*توانستید از این قابلیت*ها استفاده كنید، آن را طوری تنظیم كنید كه تنها زمانی كه به آن احتیاج دارید فعال شود.

روش دوم: قدرت سیگنال

اگر در محلی قرار دارید كه گوشی*تان مرتب مجبور می*شود به دنبال سیگنال برای تعیین میزان آنتن*دهی بگردد، بدانید یكی از علل زودتر تمام شدن باتری گوشی*تان نیز همین است. زمانی كه در جایی هستید كه آنتن*دهی كمتری دارد، گوشی شما باید انرژی بیشتری برای برقراری ارتباط با نزدیك*ترین ایستگاه مخابراتی مصرف كند

 
به خاطر همین مطلب بهتر است به دنبال مكانی در خانه یا محل كارتان بگردید كه آنتن*دهی بهتری دارد و گوشی*تان را همان*جا بگذارید. علاوه بر آن زمانی كه می*خواهید با كسی تماس بگیرید، ببینید آنتن گوشی*تان بیشتر از 3 خط باشد.

اگر در محلی هستید كه اصلا آنتن ندارید، بهتر است گوشی خود را خاموش كنید و وقتی به جایی رسید كه آنتن داشتید، گوشی*تان را دوباره روشن كنید.

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی