شارژ باتری موبایل خود را نگه دارید

شارژ باتری موبایل خود را نگه دارید
همه با جمله معروف دستگاه مشترك مورد نظر خاموش است مواجه می*شوند و شما نیز تمام روز احساس می*كنید چیزی كم دارید…….هیچ احساسی بدتر از تمام شدن شارژ موبایل در وسط روز نیست، زمانی كه كلی كار با گوشی خود دارید و افراد مختلفی قرار است با شما تماس بگیرند، اما همه با جمله معروف "دستگاه مشترك مورد نظرخاموش است" مواجه می*شوند و شما نیز تمام روز احساس می*كنید چیزی كم دارید.

اما برای برطرف كردن این مشكل نیز راه*حل*هایی وجود دارد و شما با كمی توجه می*توانید عمر باتری گوشی*تلفن*همراه خود را طولانی*تر كنید


روش اول: قابلیت*ها و تنظیمات

گوشی*های امروزی تعداد زیادی قابلیت دارند كه تمام آنها باتری مصرف می*كنند، در نتیجه اگر به هر كدام از آنها نیاز نداشتید می*توانید خاموششان كنید. برخی گوشی*ها راه*های مختلفی برای جلوگیری از هدر رفتن باتری در اختیار كاربر قرار می*دهند، مثلا گوشی را در حالت آماده باش یا Stand by قرار می*دهد و یا زمانی كه از برخی قابلیت*ها استفاده نمی*كنید، آنها را خاموش می*كند.


شما معمولا می*توانید تمام این تنظیمات را در منو "Settings " یا "Tools " تغییر دهید. تمام قابلیت*های جدیدی كه به گوشی*ها افزوده می*شود، باتری مصرف می*كنند و با این كه كیفیت باتری*ها بهتر شده ، اما همچنان آنقدر خوب نیستند كه بتوانند انرژی را برای مدت زمان طولانی در خود نگهدارند.

اگر از بلوتوث*تان استفاده نمی*كنید، آن را خاموش كنید

یكی از معروف*ترین برنامه*های باتری خور، بلوتوث است كه اغلب بدون دلیل روشن می*ماند. بلوتوث یك استاندارد رادیویی است كه می*توان به وسیله آن دیتاها و اطلاعات را نقل و انتقال داد، اما برای این كار، باتری زیادی مصرف می*كند. اگر از هدست*های بلوتوث استفاده نمی*كنید، بعد از نقل و انتقال فایل*هایتان به گوشی دیگرفراموش نكنید آن را خاموش كنید.

نور صفحه نمایش*تان را كم كنید

قابلیت دیگری كه خیلی باید حواستان به آن باشد، نور صفحه نمایش*تان است. برخی گوشی*ها به صورت اتوماتیك نور صفحه نمایش را متناسب با نور محیط تغییر می*دهند، اما اغلب گوشی*ها چنین قابلیتی ندارند. اغلب گوشی*ها به صورت پیش*فرض روی روشن*ترین حالت صفحه نمایش تنظیم شده*اند و شما می*توانید با مراجعه به منوی تنظیمات، نور آن را كمتر كنید.

معمولا برای دیدن صفحه نمایش و خواندن آن نیاز ندارید نور آن خیلی زیاد باشد، در نتیجه هرچه میزان آن را كمتر كنید، انرژی كمتری از دست می*دهید. برخی گوشی*ها گزینه*ای نیز در اختیارتان قرار می*دهند كه می*توانید تنظیم كنید صفحه نمایش*تان تا چه مدت زمانی روشن بماند. كمتر كردن این مدت نیز در كمتر هدر رفتن باتری*تان كمك می*كند.

از عكس*های متحرك و زنگ با صدای بلند استفاده نكنید

محافظ*های صفحه نمایش و عكس*های پس*زمینه متحرك ممكن است زیبا و هیجان*انگیز به نظر برسند، اما باتری زیادی مصرف می*كنند؛. پس برای مصرف كمتر باتری بهتر است از این عكس*ها استفاده نكنید. زنگ با صدای بلند و ویبره نیز انرژی زیادی مصرف می*كنند، در نتیجه بهتر است چند پروفایل با صداهای مختلف زنگ و ویبره بسازید تا زمانی كه لازم نبود، از پروفایل بدون ویبره و زنگ با صدای نه چندان بلند استفاده كنید.

كمتر از تلفن استفاده كنید

اگر باتری گوشی*تان در حال تمام شدن بود و منتظر تماس خاصی نبودید می*توانید حتی گوشی*تان را خاموش كنید. بازی كردن و یا گوش دادن به موسیقی توسط گوشی كار هیجان*انگیزی و وقت*پركنی است ولی باتری زیادی هم مصرف می*كنند.

استفاده از شبكه*های 3G، GPRS وWi-Fi

استفاده از شبكه*های 3G، GPRS و Wi-Fi در ایران به خاطر در دسترس نبودن امكانات مخابراتی امكان*پذیر نیست، اما جزو قابلیت*هایی هستند كه باتری زیادی مصرف می*كنند. در نتیجه اگر در كشوری بودید كه می*توانستید از این قابلیت*ها استفاده كنید، آن را طوری تنظیم كنید كه تنها زمانی كه به آن احتیاج دارید فعال شود.

روش دوم: قدرت سیگنال

اگر در محلی قرار دارید كه گوشی*تان مرتب مجبور می*شود به دنبال سیگنال برای تعیین میزان آنتن*دهی بگردد، بدانید یكی از علل زودتر تمام شدن باتری گوشی*تان نیز همین است. زمانی كه در جایی هستید كه آنتن*دهی كمتری دارد، گوشی شما باید انرژی بیشتری برای برقراری ارتباط با نزدیك*ترین ایستگاه مخابراتی مصرف كند

 
به خاطر همین مطلب بهتر است به دنبال مكانی در خانه یا محل كارتان بگردید كه آنتن*دهی بهتری دارد و گوشی*تان را همان*جا بگذارید. علاوه بر آن زمانی كه می*خواهید با كسی تماس بگیرید، ببینید آنتن گوشی*تان بیشتر از 3 خط باشد.

اگر در محلی هستید كه اصلا آنتن ندارید، بهتر است گوشی خود را خاموش كنید و وقتی به جایی رسید كه آنتن داشتید، گوشی*تان را دوباره روشن كنید.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب