عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

خرید آنلاین بلیط هواپیما تور مسافرتی و رزرو هتل با آژانس هواپیمایی قصرشیرین

بلیط هواپیما

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

دکتر زهرا سعادتی،متخصص جراحی عمومی،لیزر،خدمات زیبایی،هموروئید،شقاق

کره‌یی‌ها با خرج مبالغ هنگفت

کره‌یی‌ها با خرج مبالغ هنگفت
سریال «جواهری در قصر» را ساختند و مدعی شدند که یانگوم، آشپز دربار، نخستین عمل سزارین را در دنیا انجام داده است و حالا پارک وسیعی به نام «یانگوم» ساخته‌اند و احتمالا تا چند سال آینده نیز موزه‌ی یانگوم و خانه‌ی پدری یانگوم به آثار توریستی کره اضافه می‌شود و دست آخر هم آن را ثبت جهانی می‌کنند؛ ولی ما چه می‌کنیم؟ بافت‌های تاریخی‌مان را تخریب می‌کنیم!

 هرچند اقدام ناگهانی برای تخریب چند خانه‌ تاریخی یزد در حدود یک‌ماه پیش توجه رسانه‌ها را به سمت این شهر خشتی و آثار تاریخی در معرض تخریب آن جلب کرده است،‌ اما این اتفاق چیزی نیست که در مدت چند روز در این شهر به‌وجود آمده باشد. شهری تاریخی که اگر بخواهیم آن را با نمونه‌های مشابه‌اش در کشورهای دیگر مقایسه کنیم، از بعد وجودی نه‌تنها چیزی کم ندارد، که بسیار بیشتر از کشورهای دیگر، دارای هویت و تاریخ است، اما به همین نسبت به یزد توجه و از آن حفاظت نمی‌شود.

سیدعبدالمجید حسینی‌زاده – مدرس دانشگاه – درباره‌ اتفاق‌هایی که از مدت‌ها پیش در این شهر تاریخی در حال رخ دادن است، اظهار کرد: از آنجا که برخی مسوولان، مردم و حتا تحصیلکردگان، همواره در فضایی تاریخی و سنتی زندگی کرده‌اند، آن‌چنان که باید از اهمیت میراث تاریخی یزد آگاه نیستند و نمی‌دانند مردم غرب که خود از فضای معماری مدرن افسرده‌اند، تا چه حد با دید تحسین به فضاهای سنتی نگاه می‌کنند. بازدید هر ساله‌ انبوهی از گردشگران اروپایی از شهر یزد، شاهد این مدعا است.

او گفت: چند سال پیش در فرصت مطالعاتی که در آلمان داشتم، روزی به عیادت یکی از دوستان در بیمارستانی در برلین می‌رفتم. وقتی در مترو در میدانی به نام «فربلینر پلاتس» (Fehrbelliner Platz) پیاده شدم، به تابلوی بزرگی برخوردم که توضیحات مفصلی به دو زبان انگلیسی و آلمانی درباره‌ی آن میدان که یکی از میادین تاریخی برلین بود، داشت.

 
در آن تابلو علاوه بر خلاصه‌ی مطلبی درباره‌ی این میدان تاریخی 100 ساله، شرح مفصلی درباره‌ی تشکیل جلسه‌ی شورای شهر و تصمیم به احداث این میدان آمده بود. حتی عنوان شده بود که 80 سال پیش، مردم انگلستان پس از احداث این میدان یک کیوسک قرمز رنگ تلفن به آن اهدا کردند که از آثار تاریخی این میدان است. آن کیوسک هنوز هم در آنجا بود.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی