اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

پیوند باورنکردنی توپ پینگ پونگ به این دختر دو ساله!

پیوند باورنکردنی توپ پینگ پونگ به این دختر دو ساله!

شاید تاکنون  تصور ما از توپ پینگ پونگ فقط یک وسیله بازی بوده است اما یک توپ پینگ پونگ ساده در یک عمل پیوند جگر ، دختر دو ساله ای را از مرگ نجات داده است! به گزارش ایران ناز، برای اولین بار در جهان یک جراح اهل سیدنی روشی عجیب را برای عمل پیوند استفاده کرد که باعث افتخار جهانی برای وی شد.دکتر آلبرت شان (Dr Albert Shun) از بیمارستان کودکان Westmead  یک روش غیرمعمول را هنگام مواجهه با مشکل در عمل جراحی بیمار دوساله خود به کار برد.

مشکلات صفراوی این کودک هنگام تولد باعث شده بود تا به عمل پیوند جگر نیاز داشته باشد.اما بعد از وارد کردن جگر پیوندی به بدن بیمار دکتر جراح متوجه شد این جگر برای وی بزرگ است و فشار زیادی را بر رگ های خونی وی وارد می‌آورد که می‌تواند کشنده باشد.

او تصمیم گرفت تا از قابلیت توپ پینگ پونگ در انجام عمل استفاده کند!

توپ پینگ پونگ جگر را پس از عمل جراحی از رگ های بیمار دور نگه میداشت  تا به رگ‌ها فشاری وارد نشود. دکتر شان می‌گوید: جگر این دختر دوساله می‌تواند بدون هیچ عفونتی در اطراف این توپ پینگ پونگ به رشد خود ادامه دهد و هیچ عوارضی جانبی و بعدی وجود ندارد. ما در موقعیت خاصی مجبور به این کار بودیم زیرا ما اهدا کننده‌های زیادی نداریم و باید خود را با شرایط وفق می‌دادیم.

این کودک به بهبود کامل رسیده و اکنون مانند کودکان دیگر در سلامت کامل زندگی می‌کند!