اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

گوش کردن به درد و دل دیگران چه تأثیری در شما دارد؟

مجموعه : سبک زندگی
گوش کردن به درد و دل دیگران چه تأثیری در شما دارد؟

قطعا شما هم این شرایط را تجربه کرده‌اید، هنگامی که دوستتان با شما درد دل می‌کند و شما به حرف‌های او گوش می‌دهید. مطمئناً دوست شما با حرف زدن، سبک می‌شود؛ اما فکر می‌کنید این کار چه نفعی برای شما دارد؟

 

گوش دادن یکی از روش‌های بسیار قدرتمند برای برقراری ارتباط با دیگران است. زمانی که به حرف‌های کسی گوش می‌دهید، اثبات می‌کنید که فرد موردنظر برای شما مهم است و شما به وی توجه دارید و احترام می‌گذارید. بدین طریق شما با فرد موردنظر بیشتر آشنا می‌شوید و کیفیت روابط خود را نیز بهبود می‌بخشید.

 

این کار در مقابل، حمایتی را برای شما فراهم می‌آورد که به هنگام استرس یا ناامیدی به آن نیاز خواهید داشت. چه یک مکالمه ۱۰ دقیقه‌ای در پیاده‌رو داشته باشید و چه به هنگام نوشیدن یک فنجان چای، به گفتگو بنشینید، گوش دادن دقیق باعث می‌شود که یک مکالمه ساده به مکالمه‌ای تبدیل شود که باعث رشد و افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود.

 

نکته جالب این است که همه افراد فکر می‌کنند شنونده خوبی هستند؛ اما واقعیت این است که می‌توانند بهتر هم باشند. برای بهبود شرایط نکات زیر را در نظر بگیرید.

 

    یک مکان خلوت برای گفتگو پیدا کنید. قطع مکالمه، لطف آن را از بین می‌برد.
    گوشی خود را کنار بگذارید. هیچ چیزی مانند یک حواس‌پرتی دیجیتالی، ارزش مکالمه را پایین نمی‌آورد.

 

    سعی کنید در میان صحبت‌های فرد مقابل نپرید. با تمایل خود برای قطع حرف‌های فرد مقابل، مقابله کنید، حتی اگر به دلیل نیت خیرخواهانه می‌خواهید این کار را انجام دهید.
    صبر کنید. قبل از این که حرفی بزنید، چند لحظه صبر کنید. این کار باعث می‌شود که فرد مقابل فکر کند واقعاً به حرف‌هایش گوش داده‌اید.

گوش دادن تنها برای حفظ روابط در زندگی ضروری نیست. زمانی که عمل گوش دادن به درستی انجام شود، تمرکز شما را افزایش می‌دهد. پس از مدت کوتاهی تمرکز بیشتری روی کارها و افرادی که در مقابل شما هستند، خواهید داشت.