اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

این مطلب را فقط آقایان بخوانند

این مطلب را فقط آقایان بخوانند

بی‌اطلاعی از هر یک از رازهای زنانه، ممکن است خواه‌ ناخواه، مردان را مرتکب اشتباهی در قبال آن‌ها کند، اشتباهاتی که ممکن است کل زندگی مشترک را تحت تأثیر قرار دهد.

زبانی که زنان صحبت می‌کنند، بسیار متفاوت‌تر از زبانی است که مردان با آن حرف می‌زنند. مثلاً وقتی خانمی می‌گوید: « دیگر راجع به این مسئله حرف نزن، نمی‌خواهم چیزی بشنوم »، در واقع منظورش چیزی غیر از گفته‌هایش است. او با زبان بی‌زبانی قصد دارد فرد مقابلش را متوجه کند که این موضوع نه‌ تنها برایش مهم بوده، بلکه به شدت باعث ناراحتی‌اش هم شده است؛ اما اگر یک مرد چنین حرفی بزند، بی‌گمان قصدش همانی است که بیان کرده است. این موضوع ساده، فقط نمونه‌ای از رازهای دنیای متفاوت زنان و مردان است. چنین تفاوت‌های شخصیتی در تمام وجوه زندگی زنان و مردان مشهود است. بنابر این، روان‌شناسان معتقدند که شناخت و کشف هر یک از آن‌ها برای یک زندگی مشترک موفق، لازم و ضروری است.

 

در ادامه این نوشتار برای این که مردان به راحتی بتوانند شخصیت زنان را کشف و رفتار همسرشان را رمزگشایی کنند، به چند مورد از رفتارهای منحصراً زنانه اشاره می‌کنیم.
 
_ زنان به کمک مردان نیازمندند
بسیاری از خانم‌ها می‌گویند: « آرزو به دل ماندیم، یک‌بار همسرمان بدون آن‌که از او بخواهیم، در کارهای خانه، کمک حالمان باشد! »
گاهی زنان چنان مورد اجحاف قرار می‌گیرند که شایسته حق انسانی نیست، برخی زنان از سر وفاداری، مسئولیت‌پذیری، وظیفه‌شناسی یا دلسوزی بسیار به همسر و فرزندان، با وجود متحمل شدن آلام بسیار، حاضر می‌شوند به هر طریق ممکن، وظایف خود را به خوبی انجام دهند و از کسی درخواست کمک نکنند.
در برخی موارد، پنهان کردن درخواست کمک از سوی زن، باعث می‌شود مردان پرتوقع شوند و گمان کنند همسرشان شیرزنی است که هرگز به کمک احتیاج ندارد و می‌تواند در همه حال و در هر شرایطی، از عهده رتق و فتق‌ کردن امور خانه و زندگی برآید. اما حقیقت در آن روی دیگر سکه است و این انتظار نباید فراتر از توانایی یک زن معمولی باشد.

به نظر شما، توقع کمک و مساعدت از همسر و مشارکت در فعالیت‌های خانه برای بانوی شاغلی که مجبور است با وجود وظایف شغلی، به امور خانه و زندگی هم رسیدگی کند یا بانوی خانه‌داری که از تکرار وظایف به ستوه آمده و کمر خم کرده، انتظار زیادی است؟
گرچه تصور عمومی بر این است که مردان همیشه باید منفعل، و زنان فعال در کارهای خانه باشند، اما بی‌هیچ شکی، همگی اذعان به این مهم داریم که زنان نیازمند کمک مردان هستند و مساعدت آنان را برای پیشبرد هر چه بهتر کارهایشان می‌خواهند، مثلاً هرگز نمی‌توان انتظار داشت یک زن بتواند وسایل سنگین خانه را یک تنه جابه‌جا کند، اما گاهی لازم است برای صمیمت و محبت بیشتر، مردان در کارهای سبک و ساده‌ای که زنان به راحتی می‌توانند از عهده انجام آن‌ها برآیند، همسرانشان را یاری کنند.
مردان باید قدرت ظرف شستن، جاروکردن و… را در استحکام رابطه با همسرشان بدانند و بپذیرند کمک به آن‌ها، حتی کمک‌های جزئی و پیش پا افتاده، چقدر در روحیه مثبت به همسرشان تأثیرگذار است.

 

راه‌حل
بخشی از زندگی زنان، با تمیزی و انجام کارهای خانه معنا می‌شود. آنان با انجام وظایف زنانه در خانه، احساس مثبت به زندگی مشترکشان پیدا می‌کنند و اگر همسرشان در این امر همراهشان باشد، امیدواریشان افزون‌تر و نشاطشان بیشتر می‌شود؛ اما این حس خوشایند زنان، گاهی با افکار متعصب عرفی مقابل قرار می‌گیرد و مردان را مجبور به امتناع از کمک می‌کند، تا جایی که برخی از مردان، کار مرد در خانه را نشان از ضعف مردانه یا فرمان‌برداری و مطیع بودن محض در قبال زنان تعریف می‌کنند، اندیشه‌ای که شاید تصوری اشتباه بیش نیست.

 

نترسید، اقتدار مردانه‌تان زیرسوال نمی‌رود. شما می‌توانید با تدبر و سیاست‌های مردانه، هر از گاهی، آستین بالا بزنید و همسرتان را یاری کنید و اثرات شگفت‌انگیز کمک به آنان را در زندگی‌تان تجربه کنید. شما می‌توانید به راحتی اولویت‌های اصلی فعالیت‌های همسرتان را در خانه شناسایی کنید و در شرایط بحرانی، درست وقتی که احساس می‌کنید همسرتان آرام و قرار ندارد یا در مضیقه زمانی برای انجام کاری است، سریعاً به کمکش بشتابید.
از سوی دیگر، برای آن که همسرتان درخواست مساعدت شما را به راحتی بپذیرد، لازم است پیشنهادهای کمک خود را به گونه‌ای مطرح کنید که همسرتان احساس ناتوانی نکند. به همین دلیل، بهتر است کلمه «کمک» را از جملات پیشنهادی خود حذف کنید. اگر شما به همسرتان بگویید: «احتیاج به کمک داری؟» ممکن است همسرتان برای اثبات توانایی‌اش، در پاسخ به درخواست شما بگوید: «نه، کاری نیست، خودم انجام می‌دهم.» برای اثربخشی بیشتر می‌توانید پیشنهاد کمک خود را چنین مطرح کنید: «چه کاری می‌توانم انجام دهم؟»، «فلان کار را من انجام می‌دهم و شما به بقیه کارهایت برس» و…

 

_ هیچ وقت به حرف‌های من گوش نمی‌دهی!
این جمله برایتان آشنا نیست؟ شاید شما هم بارها توسط همسرتان متهم شده‌اید که هیچ وقت به حرف‌هایش گوش نمی‌دهید. از سوی دیگر، جمله «مردها هیچ‌وقت به حرف خانم‌هایشان گوش نمی‌دهند» شکایت رایج اغلب زنان است. آنان معتقدند که همسرانشان با شروع هر گفت‌وگویی، سریع‌تر می‌خواهند به پایان گفت‌وگو برسند.
روان‌شناسان معتقدند که این شکایت‌ها، از یک تفاوت جنسیتی سرچشمه می‌گیرد؛ از آنجا که سیستم بدن زنان به گونه‌ای متفاوت‌تر از سیستم بدن مردان تعبیه شده، گفت‌وگو برای زنان، بیش از مردان دارای اهمیت است! بدن زنان، طی گفت‌وگو، هورمون لذت (دوپامین) ترشح می‌کند، هر چه میزان این هورمون بالاتر رود، ارتباط قوی‌تر و صمیمت نیز بیشتر می‌شود، در حالی که مردان چنین حالتی ندارند.
خانم‌ها صحبت می‌کنند تا حس وصل پیدا کنند و به همسرشان نزدیک‌تر شوند. این حقیقت، یک اصل زنانه است، اما برخی مردان گمان می‌کنند که همسرشان با گفت‌وگو، قصد مطرح کردن خواسته‌ای را دارد و این دقیقاً همان نقطه‌ای است که همیشه به سوءتفاهم میان زن و شوهر منجر می‌شود.
از طرف دیگر، مردان به طور غریزی می‌خواهند همیشه پشتیبان زنان باشند؛ بنابر این، با شنیدن حرف‌های همسر، به سرعت درصدد رفع مشکل برمی‌آیند و سعی می‌کنند نقش حلال مشکلات را بازی کنند، در صورتی که همسرشان، هرگز چنین تقاضایی از آنان نداشته است.

 

راه‌حل
قدرت یک گفت‌وگوی ساده و صمیمانه را دست‌کم نگیرید. با استفاده از عبارات معجزه‌گری چون «دوست دارم بیشتر از خودت برایم بگویی»، «منتظر شنیدن صدای زیبایت هستم»، «من به حرف‌هایت علاقه‌مندم»، «دلت می‌خواهد راجع به چه چیزی با هم صحبت کنیم» و… می‌توانید همسرتان را به یک گفت‌وگوی دوستانه و عاشقانه دعوت کنید.
یادتان باشد فقط به گفته‌های شیرین یا تلخ او گوش بسپارید. سعی کنید تا وقتی همسرتان از شما راه‌حلی نخواسته، چیزی نگویید و حل مسئله نکنید، چون همسرتان به دنبال کلیدی برای حل مسائلش نیست، بلکه او فقط دو گوش شنوا می‌خواهد و یک همدل.
بهتر است هر از گاهی با سوالی از گفته‌هایش، او را متوجه کنید که سراپاگوش هستید و به هر آنچه می‌گوید، دقیقاً دقت دارید و می‌شنوید. به این طریق، نه‌تنها همسرتان را خوشحال می‌کنید، بلکه از اتهام گوش نسپردن به حرف‌هایش رهایی می‌یابید.

 

 
_ زنان، جزئی‌نگر هستند
مردان به دنبال توجه کامل و بی‌قید و شرط همسرانشان هستند. برخی مردان گمان می‌کنند وقتی همسرشان چند کار را با هم انجام می‌دهد و در عین حال به حرف‌های آنان نیز گوش می‌دهد، در واقع، توجه کاملی به آنان ندارد و فقط نقش بازی می‌کند و ادای گوش سپردن را در می‌آورد. به عنوان مثال، یک خانم ممکن است با تلفن حرف بزند، به غذا سرکشی کند، به تکالیف مدرسه فرزندانش رسیدگی کند و با همسرش هم راجع به یک موضوع مهم صحبت کند. این رفتار کاملاً زنانه، گاهی به تکدر خاطر مردان منجر شده و ممکن است اختلافاتی را سبب شود.

 

راه‌ حل
خانم‌ها بنابر طبیعت شان می‌توانند در آنِ واحد، چند کار مشکل را به نحو احسن و کامل انجام دهند، در حالی که مردان این‌گونه نیستند. اگر می‌خواهید همسرتان شش دانگ حواسش به شما باشد و هیچ کاری انجام ندهد، بهتر است هنگام صحبت، دست همسرتان را در دستانتان بگیرید و مستقیم به چشمانش نگاه کنید. با این کار، توجه کامل او را به سوی خود جلب می‌کنید و همچنین ارتباط فیزیکی و حسی خود را ارتقا داده و احساس صمیمیت بیشتری خواهید کرد.