عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

مردها بیشتر فکر پس اندازهستند یا زنها؟

مجموعه : دانستنی ها
مردها بیشتر فکر پس اندازهستند یا زنها؟
خانم ها  زودتر ازآقایان به تكاپوی فراهم‌كردن هزینه‌هایی می‌افتند كه احتمال می‌دهند در دوران بازنشستگی به آن نیاز پیدا كنند.

محققان آمریكایی در بررسی نظرات 2000 زن و مرد شاغل دریافتند 30 درصد از زنان بالای بیست‌ و سه ساله بر این عقیده‌اند كه در دوران بازنشستگی خود از نظر اقتصادی با مشكل روبه‌رو خواهند شد حال آن‌ كه این باور در مردان نمونه 23 درصد بوده است.

در این میان 22 درصد از این زنان در برابر 23 درصد از مردان، پس‌انداز برای استفاده از آن در دوران بازنشستگی خود را شروع كرده بودند. جالب است از نظر مبلغی نیز زنان عقیده داشتند باید بتوانند حداقل 1.8 میلیون دلار پس‌انداز كنند تا از پس هزینه‌های دوره از كارافتادگی برآیند، حال آن‌كه این مبلغ در نظر مردان 1.3 میلیون دلار اعلام شده است.

پژوهشگران بر این گمانند كه این آینده‌ نگری برای غلبه بر اضطراب‌های ناشی از رسیدن به دوره بازنشستگی بوده و كسانی كه قبل از سی سالگی بخشی از درآمد خود را پس‌انداز می‌كنند رضایت بیشتری از زندگی و اضطراب و ناامیدی كمتری نسبت به زنان دیگر خواهند داشت.

از سوی دیگر و بر اساس گزارش مركز ملی آمار آمریكا، زنان با متوسط عمر 80.5 سال نسبت به متوسط عمر 75.5 سال برای مردان، معمولا پنج سال بیش از مردها عمر می‌كنند و یكی از دلایل رویكرد آنها به پس‌انداز زودتر برای دوره سالمندی، می‌تواند ناشی از همین طول عمر بیشتر زنان باشد.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی