عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

متامفتامین یا شیشه

متامفتامین یا شیشه
یك محرك اعتیاد آور بسیار قوی با تاثیر شدید بر روی سیستم عصبی است كه معمولا به عنوان كریستال، شیشه و یخ نیز شهرت دارد. این ماده مخدر به روش بسیار خطرناك تهیه می شود و مصرف آن نیز عوارض منفی برای افراد در پی دارد.این ماده مخدر به شكل دانه های كریستالی شفاف و به صورت پودر یا تكه ای بفروش می رسد.

متامفتامین یا شیشه، ماده ای مخدر شیمیایی و مصنوعی و یك محرك قدرتمند ومخرب است و این ماده مخدر با موادی ارزان قیمت و به سادگی در لابراتوارهای غیر قانونی و زیرزمینی به روشی فوق العاده خطرناك تولید می شود.

كارشناسان حوزه اعتیاد بر این باور هستند شیشه به عنوان یك محرك قوی می تواند موجب افزایش سطح هوشیاری و فعالیت جسمانی شده و اشتها را كاهش دهد، مصرف كنندگان این ماده، پس از مصرف دچار توهمات شدید و زودگذر احساسات می شوند.

 در ابتدا، تاثیر شیشه با افزایش یافتن توانایی های جسمی و فكری همراه است، اما برای رسیدن به این حالت ظاهرا خوب، مقدار و یا تعداد دفعات مصرف افزایش می یابد و در چنین حالتی شخص مصرف كننده دچار زود رنجی، خشم، شك و تردید، افكار وهمی و توهمات شنیداری و دیداری می شود.

 قدرت تحمل نسبت به اثر شیشه با مصرف مداوم آن افزایش یافته و مصرف كنندگان برای رسیدن به نتیجه مطلوب به مصرف مقدار بیشتر در دفعات بیشتر می پردازند.

 در بسیاری از موارد این افراد مدت ها بدون غذا و خواب به سر می برند و در ابتدا تصور می شود كه شیشه اعتیاد ندارد و بسیاری از مصرف كنندگان با این خیال واهی دراین دام مرگبار افتاده اند.
مصرف كننده متامفتامین یا شیشه در چرخه ای نابودگر و ویران كننده می افتد كه خروج از آن مستلزم باید های بسیاری است.

حالت و حس آرامشی كه به دنبال مصرف در فرد ظهور پیدا می كند اغلب موجب بروز میل بیش از حد برای استفاده بیشتر از این ماده در شخص می شود و شخص پس از پایان اثرات مطلوب با تخلیه شدید انرژی و احساس خستگی مفرط روبرو می شود كه همین عامل باعث می شود كه به مصرف مجدد روی آورد.

 در سال های اخیر مطالعات زیادی برای شناخت بهترین دارو در درمان اعتیاد به شیشه انجام شده است كه نتایج آن نشان می دهد هیچ داروی جایگزین یا نگه دارنده در درمان این اعتیاد به منظور كنترل ولع مصرف و وسوسه وجود ندارد.

 داروها تنها برای كنترل نشانه های بیماری در مراحل مختلف درمان اعتیاد شیشه استفاده می شود،  اساس درمان های روانشناختی، كمك به بیمار در شناسایی عوامل برانگیزاننده مصرف مواد و انتخاب شیوه های لازم برای اجتناب یا مقابله با این عوامل است.

درمان بیمار معتاد به شیشه بدون حضور درمانگر و شركت در جلسات درمانی، هیچگاه امكان پذیر نیست و شركت منظم در جلسات همراه با تعهد، مهم ترین اصل درمان بیماری اعتیاد است.

 بهبودی در بیماری اعتیاد به تدریج صورت می گیرد،  شیشه در بسیاری از نقاط جهان با تبلیغات كاذب برای كاهش وزن، بیدارماندن در شب و افزایش انرژی در ورزشكاران مورد استفاده قرار گرفته است غافل از اینكه تاثیر این ماده بر مغز و دیگر اعضای بدن از جمله دستگاه قلب و گردش خون، كلیه ها، دستگاه ایمنی و پوست، بسیار مخرب است.