اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

روش های کم تهاجمی جراحی چاقی

روش های کم تهاجمی جراحی چاقی
امروزه چاقی به عنوان منشاء بیماری های گوناگون شناخته شده و تلاش های زیادی برای یافتن درمان آن از سوی دانشمندان در حال انجام است. از آنجایی که تاکنون مکانیزم سیری شناخته نشده، تلاش برای یافتن داروی موثر برای درمان چاقی به نتیجه نرسیده و هنوز موثرترین درمان چاقی به ویژه در بیماران سوپر چاق،
 
جراحی است. روش های مختلف جراحی چاقی ارایه شده معمولا با ایجاد سوء  جذب، کاهش حجم یا ترکیبی از هر دو باعث کاهش وزن می شود. پلیسه معده روشی برای کاهش حجم معده است که اولین بار توسط برجسته ترین دانشمندان ایرانی به جهان معرفی شد و مورد استقبال قرار گرفت. در ادامه دکتر راد، متخصص جراحی لاپاروسکوپی، عمومی ترین نکات را در خصوص جزئیات پلیسه معده برای شما می گوید.

جراحی های کاهنده حجم معده کدام است؟

یکی از روش های کاهش وزن، کاهش حجم معده است.کاهش حجم معده می تواند به صورت ایجاد یک بخش کوچک بالای معده باشد که با پر شدن آن احساس سیری به فرد دست می دهد، این حالت با تعبیه حلقه دور قسمت بالایی معده ایجاد  می شود. جراحی با لاپاروسکوپی انجام می شود و به صورت نیمه سرپایی است و بیمار معمولا عصر روز عمل مرخص می شود.

 
یکی دیگر از روش های کاهش حجم معده جراحی اسیلو معده است. این عمل هم به روش لاپاروسکوپی (جراحی بسته) قابل انجام است. قسمتی از معده که خاصیت اتساع پذیری زیادی دارد از بد خارج می شود. موادی که از این قسمت ترشح می شود باعث ولع و اشتها می شود. در نتیجه با خارج شدن این قسمت از بدن اشتها هم کاهش می یابد.

پلیسه معده روشی نوین در درمان بیماران مبتلا به چاقی است. این روش که در سال های اخیر فراوانی بیشتری پیدا کرده است، با ایده اجتناب از روش های پرهزینه و پر خطر در درمان جراحی بیماری چاقی و روی آورد ن به کارهای محافظه کارانه تر،  برای اولین بار حدود 11 سال پیش توسط جراحان ایرانی به دنیا معرفی شد و پس از مشاهده نتایج آن و تایید مراکز معتبری مانند cleavland به عنوان یکی از محبوب ترین روش های جراحی چاقی با عوارض بسیار کم، مورد استقبال بیماران و جراحان قرار گرفت جالب است.

پلیسه معده برای چه بیمارانی مناسب است؟

این روش در بیمارانی که حدود 35 کیلوگرم اضافه وزن دارند، روش مناسبی است.نحوه انجام پلیسه معده چگونه است؟این عمل به روش لاپاروسکوپی و با بیهوشی عمومی انجام می گیرد. در این روش طول معده را روی هم پلیسه (شبیه ساسون) می زنیم تا فضای داخل معده تنگ شود. از این رو بیمار به دلیل کوچک شدن فضای معده قادر به خوردن حجم زیاد غذا نخواهد بود.