عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

آنچنان را آنچنان‌تر می‌کند!

مجموعه : سبک زندگی
آنچنان را آنچنان‌تر می‌کند!
اگر خیلی چاق هستید، یعنی اضافه وزن کاملا محسوسی دارید، فرقی هم نمی‌کند خانم باشید یا آقا یا برعکس خیلی لاغر هستید  آنقدر که هیچ لباسی روی‌تن‌تان درست و حسابی نمی‌نشیند باید دور رنگ بنفش را خط بکشید. بنفش از آن رنگ‌های سنگین است 
 
و به دلیل همین وزن عجیبی که دارد درست مثل یک تشدید عمل می‌کند، یعنی چاقی شما را چندبرابر نشان می‌دهد و لاغری‌تان را هم بیشتر بنابراین بهتر است در این دو شرایط خاص به لباس‌هایی با رنگ بنفش فکر نکنید! البته یادتان باشد این قاعده از اصول نانوشته‌ای است که هیچ دلیل علمی برای اثبات آن وجود ندارد بنابراین برای عمل به آن فقط می‌توانید به تجربه نگارنده و حسی که رنگ بنفش در مخاطبان ایجاد می‌کند، اعتماد کنید!

جور درنمی‌آید

هیچ پیراهن بنفشی با کت و شلوار جور درنمی‌آید چه سفید، چه مشکی و چه طوسی! اصلا این ترکیب از آن ترکیب‌های دوست‌نداشتنی و بسیار بحث‌برانگیز است. رنگ بنفش در ذاتش با رنگ سفید، مشکی و حتی طوسی و نقره‌ای همخوانی دارد و اتفاقا این ترکیب در لباس خانم‌ها، خوب هم جواب می‌دهد ولی وقتی پای آقایان به میان می‌آید ترکیبی بس ناپسند می‌شود!

 
ترکیبی که نه جذابیتی در آن هست و  نه حس اقتداری و  فقط و فقط می‌تواند شیک‌پوشی شما را زیر سؤال ببرد. حالا این همه نا‌هماهنگی از کجا ظاهر می‌شود خودش یک سؤال اساسی در میان همه  قواعد شیک‌پوشی است. اما برای میانبر زدن و رسیدن به پاسخ فقط کافی است خودتان را در یک دست کت‌وشلوار وزین مشکی با یک بلوز مشکی تصور کنید!

10 سال بزرگ‌تر!

دخترخانم‌های نوجوان و کمی تا قسمتی هم جوان بهتر است فکر پوشیدن پیراهنی  به رنگ بنفش البته از نوع یک دستش  را کاملا  از سرشان بیرون کنند. یک پیراهن بنفش یک‌دست با همه جلال و جبروتش شما را از خودتان دور می‌کند و یک راست می‌برد به سن و سالی حول و حوش سن ‌و سال مادرتان! اصلا این خاصیت رنگ بنفش است؛ پرغرور، با‌وقار و سنگین.

 
این رنگ به دلیل شکوه و جلوه خاصی که دارد، می‌تواند یک رنگ مناسب برای یک پیراهن کاملا رسمی و حتی کت‌ودامن یا کت‌وشلوار یک خانم میانسال و کاملا جاافتاده باشد به خصوص وقتی که به سبک و سیاق مد این روزها کمی( یا حتی بیشتر) هم  کار شده باشد، اما برای یک دخترخانم نوجوان و حتی یک خانم جوان هرگز! البته این بدان معنا نیست که این گروه برای همیشه این رنگ را فراموش کنند، آنها برای استفاده از رنگ بنفش به یک  ترفند ساده نیاز دارند آن هم اینکه آن را با رنگ‌های دیگر مثل نقره‌ای، طلایی، بژ در مجالس رسمی و با رنگ‌های  زرد، قرمز، سفید و حتی سبز در مجالس نیمه‌رسمی‌تر ترکیب کنند!

کمی تناژ گرم لطفا!

خانم‌های محترمی که پوستی با تن گرم دارند هم جزو آن گروه از افرادی قرار می‌گیرند که بنفش برای‌شان جزء رنگ‌های ممنوعه است. اما تن گرم؛ برای اینکه تن رنگ پوست‌تان را تشخیص بدهید کافی است به رگ مچ‌دست‌تان نگاه کنید البته بهتر است یک تکه کاغذ سفید هم زیر آن بگیرید تا تشیخص‌تان درست‌تر باشد. اگر رنگ رگ دست شما به سبزی زد شک نکنید که پوست‌تان گرم است

 
و اگر رنگ رگ‌ها به سمت آبی متمایل بود باید بدانید که رنگ پوست‌تان سرد است و نتیجه هم اینکه طبق قواعد رنگ‌شناسی گروه اول یعنی تن پوست گرم نباید سراغ رنگ‌ بنفش بروند. برای افراد با پوست تن گرم هرقدر که رنگ‌هایی مثل زرد، قرمز، نارنجی و حتی قهوه‌ای چهره‌شان را باز، گشاده و با نشاط می‌کند، بنفش پوست‌شان را کدر، گرفته و بی‌روح نشان می‌دهد!