عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

پیدا شدن خون لوئی شانزدهم در یک «کدو» !!

پیدا شدن خون لوئی شانزدهم در یک «کدو» !!
صبح روز 21 ژانویه 1793، مردم فرانسه از مالیات و پایمال شدن حقوقشان و زندگی در فقر خسته شده بودند.
 
انقلابیون فرانسه لویی شانزدهم را محکوم به اعدام با گیوتین کردند. پس از یک سخنرانی جسورانه اما کوتاه، یکی از اخرین شاه های فرانسه سرش را از دست داد و این در حالی بود که جمعیت به سمت سکوی دار هجوم اورده تا دستمال خود را اغشته به خون او کنند.
به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری انتخاب(Entekhab.ir)، دانشمندان یک ازمایش "دی ان ای" بر روی خون خشک درون یک کدوی تنبلی تزئین شده با باروت که ظاهرا حاوی یکی از این دستمال هاست، انجام دادند.

نتایج نشان می دهد که خون متعلق به این مرد چشم ابی متعلق به آن دوران است. یک نمونه ی دقیقا مشابه با لویی شانزدهم.

 
پیدا شدن خون لوئی شانزدهم در یک «کدو» !!

دیوید پتنر، متخصص ژنتیک در دانشگاه بولوگنا ایتالیا می گوید: قدم بعدی پیدا کردن یک نواده ی شاه یا مادرش است. در غیر این صورت ما باید یک نمونه از قلب خشک شده پسر لویی شانزدهم بگیریم.

پسر وی لوئیس چارلز،  لویی هفدهم بود و وی در اثر بیماری یا مسمومیت در سن ده سالگی تنها دو سال پس از اعدام کردن پدرش، در گذشت. قلب او در یک کوزه ی کریستالی در کلیسای جامع "سنت دنیس "در حوالی شهر پاریس نگه داری می شود. "پتنر" اجازه چنین کاری را از مقامات فرانسه خیلی سخت دانست و گفت: اما ما تلاش خودمان را می کنیم.

یک خانواده ناشناس ایتالیایی این کدو را از سال 1900 یا اواخر 1800 دارا می باشند. ظاهرا این هدیه ای به ناپلئون بناپارت بود که در 1804 امپراطور فرانسه شد.
پتنر می افزاید: داستان بسیار عجیبی است. ما در ابتدا فکر کردیم که این کار خیلی مسخره است، به خاطر این که ما متخصص ژنتیک هتسیم. اما بعدا متوجه شدیم که از نظر تاریخی، این موضوع به شدت مهم است.
این کدو در حال حاضر 500 هزار یورو ارزش گذاری شده است و شخصیتهای بزرگ انقلاب فراسنه بر روی ان کشیده شده است. همچنین نوشته ای بر روی ان حک شده است که می گوید: ماکسیمیلیان بوردالود در 21 ژانویه دستمالش را به خون شاه بعد از جدا شدن سر از تنش،  اغشته کرده است.
دانشمندان هیچ دستمالی از درون آن پیدا نکردند، اما مقداری خون خشک شده به اندازه 5 نمونه در درون آن پیدا شد.
دو ازمایشگاه، سه ازمایش "دی ان ای" بر روی ان انجام دادند: اولین ازمایش مربوط به کروموزوم Y (به ارث رسیده از پدر) بود دیگری ژن هرک2 (در ارتباط با چشمان ابی) بود و اخرین ازمایش مربوط به میتوکندری( به ارث رسیده از مادر) بود.
به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری انتخاب؛ تست ها نشان می دهد که خون متعلق به یک مرد چشم ابی با یک ترکیب ژنتیکی نادر است که نه به حیوان و نه به هیچ کسی در ازمایشگاه و نه به خانواده صاحب کدو تعلق دارد.