عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم،زر ماکارون

هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم،زر ماکارون

خبر وزیر کشور در مورد یارانه بلیت اتوبوس و مترو

مجموعه : مجله خبری روز
خبر وزیر کشور در مورد یارانه بلیت اتوبوس و مترو
به گزارش سیماب به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مصطفی محمدنجار در حاشیه هجدهمین همایش سراسری معاونان امور عمرانی استانداری ها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دردولت نهم و دهم 4 برابر دولت های گذشته یارانه به این بخش اختصاص یافته است افزود:
8 میلیارد تومان از 260 میلیارد تومان یارانه در نظر گرفته شده برای بلیت اتوبوس ها و مترو پرداخت می شود که 3 میلیارد تومان آن به شهر تهران و 5 میلیارد تومان نیز به سایر استانها اختصاص دارد.

وی گفت: برای اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها دو بسته حمایتی در بخش حمل و نقل و دهداری ها و شهرداری ها در نظر گرفته شده است.

وزیر کشور افزود: در بخش حمل و نقل با بودجه در نظر گرفته شده برای توسعه ناوگان اتوبوس ها و مینی بوس ها معاون عمرانی وزارت کشور از چند ماه قبل سفارش ساخت 3 هزار دستگاه اتوبوس و 600 دستگاه مینی بوس را به 8 شرکت تولید کننده داخلی داده است.

نجار گفت: در روزهای گذشته موفق شدیم 200 دستگاه از این اتوبوس ها را به ناوگان اتوبوسرانی تهران و 85 دستگاه را نیز به ناوگان سایر شهرها وارد کنیم.

وی افزود: همچنین تعداد دیگری از این اتوبوس ها و 750 دستگاه تاکسی ون آماده واگذاری است که نسبت به وسعت و نیاز هر استان اختصاص داده خواهد شد.

وزیر کشور گفت: در بخش حمل و نقل درون شهری اتحادیه های تاکسیرانی و اتوبوسرانی در سراسر کشور موظف هستند بر نرخ تاکسی ها و اتوبوس ها نظارت کنند و در بخش برون شهری نیز وزارت راه نظارت بر نرخ وسایل حمل و نقل را بر عهده دارد.

نجار افزود: با تنظیم بسته حمایتی برای شهرهای زیر 100 هزار نفر که درآمد کمی دارند خدماتی برای کنترل نرخ ها ارائه می شود تا شاهد افزایش قیمت ها نباشیم.

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی