آیا می دانید تن ماهی دارای چه فوایدی می باشد؟

آیا می دانید تن ماهی دارای چه فوایدی می باشد؟
یك متخصص تغذیه گفت :مصرف تن ماهی موجب افزایش حافظه می‌شود.
خبرگزاری فارس: یك متخصص تغذیه گفت: مصرف تن ماهی برای دانش‌آموزان و كسانی كه كارهای فكری انجام می‌دهد مفید است و موجب افزایش حافظه می‌شود.

مرتضی صفوی افزود: تن ماهی به عنوان یك غذایی كه می‌تواند نیاز بدن را به امگا3 تأمین كند محسوب می‌شود.
وی گفت: اگر تن ماهی در هفته 2 بار مصرف شود. نیاز بدن به امگا3 تأمین می‌شود.به دلیل اینكه تن ماهی بیشتر از گوشت‌هایی استفاده می‌شود كه قرمز رنگ است و پروتئین بیشتری دارد. مقداری زیادی پروتئین و آهن در تن ماهی وجود دارد.

این متخصص تغذیه اضافه كرد: از املاح و مواد معدنی در تن ماهی یافت می‌شود می‌توان به منیزم، ویتامین‌ها ب1، ب 6، ب3، اشاره كرد. تن ماهی می‌تواند سطح هموسیستئین خون را كاهش دهد كه موجب كاهش بیماری‌های قلبی می‌شود.

صفوی گفت: مصرف تن ماهی به حافظه كمك می‌كند برای بیماران قلبی مفید است. از لخته شدن خون جلوگیری می‌كند و برای كسانی كه درس می‌خوانند و كارهای فكری دارند غذای مفیدی است كه موجب افزایش حافظه آنها می‌شود.

این متخصص تغذیه اضافه كرد: ماهی تن البته دارای جیوه است و اگر به مقدار زیادی جیوه وارد بدن شود به اعصاب اثر می‌گذارد و موجب اختلالات شنوایی، بی‌حسی سیستم عصبی و رشد بافت‌های مغزی می‌شود. بنابراین مصرف بیش از حد ماهی تن نیز مضر است و به خصوص: مادران باردار از تن ماهی به مقدار كم استفاده كنند.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب