عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

همه محصولات سونی‌اریکسون سبز می‌شود

شرکت سوئدی – ژاپنی سونی‌اریکسون اعلام کرد که بر اساس تصمیمات جدید خود میزان انتشار گاز CO2 را کاهش خواهد داد.

 این طرح بخشی از برنامه کلی GreenHeart سونی‌اریکسون محسوب می‌شود که برای نخستین بار در سپتامبر 2008 ارایه شد. سونی‌اریکسون بر اساس این طرح اعلام کرد که تا سال 2015 میلادی میزان انتشار گاز سمی CO2 را در عملیات‌های داخلی خود تا 20 درصد و میزان انتشار این گاز ناشی از چرخه کامل هر یک از گوشی‌ها از زمان تولید تا بازیافت را تا 15 درصد کاهش می‌دهد.

 طرح سازگاری با محیط زیست سونی‌اریکسون مربوط به کلیه عملیات‌ها و اقدامات این شرکت می‌شود و طی آن، تولید گوشی‌های سازگار با محیط زیست به‌صورت خاص مد نظر نخواهد بود. در حال حاضر برخی شرکت‌ها محصولاتی را تولید کرده‌اند که با محیط زیست سازگاری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به گوشی 3110 نوکیا و W233 موتورولا اشاره کرد، اما طرح سونی‌اریکسون مانند این شرکت‌ها نخواهد بود که تنها به تولید چند گوشی سبز و سازگار با محیط زیست خاتمه یابد.

 "جان مولدر"(Jon Mulder) مدیر بازاریابی سونی‌اریکسون در آمریکای شمالی گفت: «ما ترجیح می‌دهیم که به جای تولید یک گوشی سبز، گوشی‌های خود را که در حجم بالا به فروش می‌رسانیم با محیط زیست سازگار کنیم. مشتریان ما برای نخستین بار قادر خواهند بود که گوشی‌های سبز را به صورت متنوع خریداری کنند».

 روش سونی‌اریکسون برای کاهش انتشار گاز CO2 شامل استفاده از سیستم‌های الکترونیکی برای کاهش استفاده از کاغذ در جریان فعالیت‌های داخلی می‌شود و به دنبال آن، سونی‌اریکسون جعبه محصولات خود را کوچک‌تر می‌کند. از دیگر اقدامات سونی‌اریکسون در این زمینه می‌توان به استفاده از پلاستیک‌های قابل بازیافت، شارژرهای کم‌مصرف و رنگ‌های مبتنی بر آب و استفاده از آب در فرآیندهای داخلی کارخانه‌ای اشاره کرد.

 همه محصولات سونی‌اریکسون سبز می‌شود

سونی‌اریکسون هم‌اکنون قصد دارد برای اجرای رسمی این طرح سه گوشی سبز را با نام‌‌های C901 GreenHeart، Naite و MH300 GreenHeart وارد بازار کند. گوشی C901 GreenHeart نسخه ارتقا یافته گوشی سایبرشات C901 محسوب می‌شود و مدل Naite نیز بر پایه شبکه‌های مخابراتی GSM و 3G طراحی شده است.


پایگاه فرهنگی هنری ایران ناز