عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

بحران‌ خانوادگی برای یك نابغه در شبكه تهران

بحران‌ خانوادگی برای یك نابغه در شبكه تهران
دستان سبز، سال‌آینده پخش می‌شود
تصویربرداری سریال 26 قسمتی دستان سبز ساخته قدرت‌الله صلح‌میرزایی تا اسفند ماه امسال به پایان می‌رسد. این سریال كه از تولیدات شبكه تهران است، سال آینده در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای از این شبكه روی آنتن می‌رود.
 
كارگردانی این سریال را صلح‌میرزایی به عهده دارد كه تاكنون از او فیلم‌های كمدی و پرفروشی چون دلداده و شاخه گلی برای عروس را شاهد بوده‌ایم. این كارگردان در اولین سریال تلویزیونی‌اش سراغ یك موضوع اجتماعی رفته و مساله زندگی یك جوان نابغه و المپیادی را دستمایه كار قرار داده است.
پیشرفت 40 درصدی تصویربرداری دستان سبز
پیش تولید دستان سبز از 15 تیر تا 4 شهریور به طول انجامیده و تصویربرداری آن از 4 شهریورماه آغاز شده است. علی‌صادقی شیرازی، تهیه‌كننده این سریال در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم از پیشرفت 40 درصدی این سریال در مرحله فیلمبرداری خبر می‌دهد.
به گفته وی، در این سریال بازیگرانی چون عبدالرضا اكبری، فریبا كوثری، كامران تفتی، فریبا نادری، مریم سلطانی، كاوه خداشناس، سمانه پاكدل، شهنام شهابی، ناصر لقایی، محسن افشانی، مهدی امینی‌خواه، جمشید شاه محمدی وحسین مهری ایفای نقش می‌كنند.
داستان اصلی این سریال درباره یك نابغه ریاضی است. پویا جوان نخبه و المپیادی كه به سبب مسائلی دچار بحران خانوادگی شده با كمك خانواده و معلم پرورشی مدرسه و همكلاسی‌ خود در مسیر رسیدن به نقطه اوج المپیاد جهانی با مسائل تلخ و شیرین بسیاری مواجه می‌شود.

توجه بیشتر به جوانان نخبه
به گفته علی صادقی شیرازی، تهیه‌كننده این سریال محسن افشانی نقش پویا را بازی می‌كند كه پسری نابغه است. كامران تفتی (فریبرز)‌ مهندس یك شركت ساختمانی است. عبدالرضا اكبری و فریبا كوثری هم در نقش پدر و مادر خانواده ظاهر می‌شوند.

شیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم با اشاره به این كه در این سریال بر نقش خانواده تاكید شده است، توضیح می‌دهد: خانواده پویا به كمك معلم پرورشی اش می‌توانند او را به خط اصلی زندگی برگردانند. پیام سریال هم این است كه خانواده‌ها به جوانان نخبه توجه بیشتری داشته باشند.
او ادامه می‌دهد: برای این جور بچه‌ها بحران‌هایی ایجاد می‌شود كه خودشان در آن بحران‌ها مقصر نیستند.
به گفته این تهیه‌كننده، سریال دستان سبز با مشاركت آموزش و پرورش و شهرداری تهران ساخته می‌شود.
صادقی شیرازی با اشاره به این كه تصویربرداری سریال در 15 لوكیشن باقی مانده است، تاكید می‌كند: در ماه‌های آینده گروه كار تصویربرداری سریال در لوكیشن‌های شركت مهندسی واقع در برج، مدرسه و كلاس درس، خانه شخصیت‌های فرعی، كافی شاپ و… را انجام می‌دهند.
به گفته این تهیه‌كننده، تاكنون حدود 70 درصد لوكیشن‌های خارجی تصویربرداری شده است.

نمایش هوش هیجانی و عاطفی آدم‌های نابغه
شعله شریعتی، نویسنده فیلمنامه این سریال در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم می‌گوید: خط اصلی قصه در سریال ما، ماجرای خانواده‌ای است كه سعی می‌كنند مشكلات فرزند نابغه شان را حل كنند و او را به ثبات برسانند. البته در این مسیر مشاوران مدرسه هم به كمك خانواده می‌آیند.

او دستان سبز را یك درام خانوادگی و اجتماعی معرفی می‌كند و ادامه می‌دهد: تا به حال در هیچ سریالی یك نوجوان نابغه محور قصه قرار نگرفته است. ما در این سریال نمی‌خواستیم نابغه بودن پویا را فقط از بعد آموزشی ببینیم؛ چون این آدم فقط در علم ریاضی نابغه نیست. او از یك هوش هیجانی برخوردار است كه می‌تواند به كمك آن، بحران‌ها را پشت سر بگذارد.
این فیلمنامه‌نویس با بیان این كه در این سریال، تاكید ویژه‌ای روی مساله هوش هیجانی شده ،می‌گوید: از نظر روان‌شناسان، انسان‌هایی كه از هوش هیجانی و عاطفی‌شان بیشتر استفاده می‌كنند، در زندگی موفق‌ترند.
شریعتی ادامه می‌دهد: پویا به خاطر ماجرای مرگ برادرش زمینه افسردگی دارد. آدم‌هایی هم هستند كه می‌خواهند او را به انحراف بكشانند، اما او خودش را نجات می‌دهد.
به گفته این فیلمنامه نویس، دستان سبز می‌خواهد تفاوت آدم‌های نابغه با آدم‌های معمولی را به نمایش بگذارد. او توضیح می‌دهد: باید وجوه نبوغ این آدم‌ها شناخته شود. اینها نسبت به یك انسان معمولی حساس‌ترند. رنجی كه شخصیت نابغه ما می‌كشد، نسبت به بقیه عمیق‌تر است. همچنین روش غلبه او بر مشكلات هم متفاوت است.
دیگر عوامل سریال عبارتند از: الهه پورجعفر (مدیر برنامه‌ریزی)، سیدمهدی فرخ‌پور (دستیار اول كارگردان)، مصطفی كشفی (مدیر تصویربرداری)، نادر رضایی (صدابردار)، مهری شیرازی (طراح چهره و گریم)، افسانه صمدزاده (طراح صحنه و لباس)، حسین غضنفری (تدوین)، احمد كشوری (مدیرتولید) و بابك برزویه (عكاس).

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی