عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

تلاش برای متوقف کردن نابودی حیوانات

مجموعه : مجله خبری روز
تلاش برای متوقف کردن نابودی حیوانات
شرکتهای بزرگ دارویی و آرایشی با هدف افزایش رویکرد انسانی مطالعات دارویی از برنامه متوقف کردن استفاده از حیوانات در مطالعات و آزمایشهای سم شناسی در صنعت دارو سازی پشتیبانی می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، متخصصان شرکتهایی از قبیل شرکت داروسازی بزرگ "آسترا ِزنِکا"، "پروکتر و گامبل"، "یونیلِِور و شرکت آرایشی اورئال از طرح پیشنهادی گسترده ای که منجر به متوقف شدن استفاده از حیوانات در آزمایشهای ایمنی داروها و محصولات خواهد شد پشتیبانی می کنند.

این شرکتها در قالب گزارشی که طی هفته جاری منتشر خواهد شد اعلام می کنند برای آزمایش ایمنی داروها و محصولات شیمیایی جدید می توان در آزمایشهای سم شناسی از تکنولوژی های جدیدی که کشت سلولی و مدلسازی های رایانه ای را جایگزین حیوانات زنده خواهد کرد استفاده کرد.

مخالفان کالبد شکافی جانداران زنده از گذشته بر سر این موضوع که حیوانات برای آزمودن داروها و محصولات شیمیایی که ویژه انسانها ساخته شده اند، مدلهای ضعیف و نامناسبی هستند در حال مجادله بوده اند زیرا به اعتقاد آنها تفاوتهای بیولوژیکی انسانها و حیوانات امکان اجرای آزمایشهای دقیق دارویی را از بین خواهد برد.

با این همه دانشمندان اصرار دارند که حیوانات می توانند برای اطمینان یافتن از ایمنی و کارایی داروهای جدید قبل از اینکه برای اولین بار در اختیار انسان قرار گیرند، ابزاری کلیدی و مهم به شمار روند.

در این گزارش که توسط هیئتی از متخصصان صنعت داروسازی و تولید محصولات آرایشی منتشر خواهد شد، نهادهای نظارتی و مراکز دانشگاهی از این طرح نوین که با هدف یافتن جایگزینی برای استفاده از حیوانات آزمایشی ارائه می شود، پشتیبانی خواهند کرد.

در بخشی از این گزارش آمده است: امروز بشر در مرحله بیولوژیکی جدید قرار دارد، مرحله ای که بشر در آن می تواند با استفاده از پشتیبانی های بین المللی و سیاسی موثر به محصولاتی دست بیابد که بدون نیاز به استفاده از حیوانات به ارزیابی خطرات زیست محیطی هزاران هزار محصول شیمیایی بپردازد.

از جمله دیگر شیوه هایی که می تواند منجر به حذف جایگاه حیوانات در آزمایشگاه ها شود، استفاده از سلولهای بنیادین جنینی برای ساخت بافتهای مختلف بدن از قبیل قلب، کنترل روباتیک داروها و استفاده از برنامه های رایانه ای برای پیش بینی اثرات احتمالی داروها بر روی بدن انسان هستند.

سال گذشته تنها در کشور بریتانیا بیش از 3.6 میلیون آزمایش دارویی بر روی حیوانات انجام گرفته است و در عین حال جامعه علمی از وجود تعداد بالای آزمایشهای حیوانی که به دلیل مهم نبودن نتایج و یا ضعیف بودن طرح آزمایشها هرگز منتشر نمی شوند، نگرانی های زیادی دارد.

در بخشی دیگر از این گزارش آمده است که آزمایش بر روی یک محصول شیمیایی به پنج سال زمان نیاز دارد که در این دوره زمانی در حدود 800 موش از بین رفته و 2.5 میلیون پوند هزینه می شود در حالی که جایگزینهای روباتیک می توانند 350 ماده دارویی را در کمتر از یک هفته و با صرف مقداری ناچیز از هزینه ذکر شده همین آزمایشها را انجام دهند.

بر اساس گزارش تلگراف، بودجه این طرح ابتکاری که به طرح AXLR8 شهرت دارد توسط کمیسیون اروپا و با هدف جایگزین کردن، کاهش دادن و بهبود دادن استفاده از حیوانات در آزمایشهای سم شناسی تامین شده است، این کمیسیون طی 20 سال گذشته در حدود 150 میلیون یورو را صرف رسیدن به این هدف کرده است.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب

X عکس,فال,اس ام اس,پزشکی
Xبستن تبليغ
عکس,فال,اس ام اس,پزشکی