پانزده قربانی در پی ادامه موج سرما در اروپا

مجموعه : مجله خبری روز
پانزده قربانی در پی ادامه موج سرما در اروپا
بر اثر کاهش شدید دما هشت نفر در لهستان ، دو نفر در انگلیس و پنج تن هم در سایر کشورهای اروپایی جان خود را از دست دادند . در انگلیس موج سرما و یخبندان که از اوایل هفته آغاز شده نظام حمل و نقل جاده ای ، ریلی و هوایی این کشور را مختل کرده است .
گزارش ها حاکیست در دو روز گذشته صدها خودرو به دلیل بارش برف سنگین و یخبندان در جاده های بین شهری انگلیس گرفتار شده اند و پلیس نسبت به هرگونه سفر غیرضروری هشدار داده است . هزاران نفر از مسافرانی هم که قصد دارند با قطار به جنوب شرق انگلیس و از جمله شهر لندن سفر کنند با تاخیرهای طولانی مواجه هستند و حرکت بسیاری از قطارها نیز لغو شده است .
برخی قطارهای بین شهری نیز به دلیل برف و یخبندان مجبور به توقف در میانه راه شده اند . همچنین چند فرودگاه کوچک و بزرگ انگلیس از جمله فرودگاه ادینبورو در اسکاتلند و فرودگاه بزرگ گت ویک در جنوب انگلیس و فرودگاه نیوکاسل درشمال بسته شدند و دو فرودگاه نخست فعلا همچنان بسته خواهند ماند .
پروازها در برخی دیگر از فرودگاه های انگلیس نیز با تاخیرها و اختلالات فراوانی همراه بوده که باعث سرگردانی تعداد زیادی از مسافران شده است . صدها مدرسه نیز در نقاط مختلف انگلیس ، اسکاتلند و ولز دیروز برای سومین روز متوالی بسته ماندند و بسیاری از کارمندان نیز مجبور شدند در خانه بمانند .
سازمان هواشناسی انگلیس اعلام کرده است که موج سرما و یخبندان فعلا در بسیاری از مناطق ادامه خواهد یافت . در فرانسه هم بارش برف و سرما زندگی مردم این کشور را مختل کرده است. در فرانسه سرمای شدید بیش از ده هزار خانوار را با مشکل کمبود برق مواجه کرده است .
هم اکنون ارتفاع برف در برخی مناطق جنوب شرق و شمال غرب فرانسه به حدود 40 سانتیمتر رسیده است و امکان تردد وسایط نقلیه در خطوط مواصلاتی برخی از مناطق غیر ممکن است . شهر لیون فرانسه نیز بیشترین میزان بارش برف را از سال 1947 میلادی تاکنون تجربه کرده است . شدت سرما در بخش هایی از آلمان نیز به 15 درجه زیر صفر رسیده است و میزان بارش برف نیز در برخی نقاط این کشور تا 15 سانتیمتر بوده است .
سرما و یخبندان ، صدها پرواز فرودگاه فرانکفورت آلمان را نیز لغو کرد . شدت سرما در جنوب آلمان از جمله ایالت های بایرن و بادن ووتمبرگ بیشتر از جاهای دیگر بوده است . در لهستان هم برف سنگین موجب قطع برق هزاران خانواده و ترافیک سنگین در خیابان ها و جاده ها شده است .
شدت سرما در لهستان تا 22 درجه زیر صفر نیز رسیده است .

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب