اطلاعیهٔ ناجا برای آغاز ماه محرم

مجموعه : مجله خبری روز
اطلاعیهٔ ناجا برای آغاز ماه محرم
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در آستانه فرار رسیدن ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی اطلاعیه ای صادر كرد.

به گزارش فارس و به نقل از تابناک در این اطلاعیه آمده است: در آستانه ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی بار دیگر با كاروان حسینیان و یاران نهضت كربلا همگام و همنوا می‌شویم.

حال و هوای این ایام عاشقان اباعبدالله (ع) را بی تاب كرده و در لبیك به ندای «هل من ناصر ینصرنی » به سوگ و ماتم می‌نشینند و استمرار عزاداری و حركت دسته های سوگواری حسینی در طول تاریخ موجب زنده داشت پیام «كل یوم عاشورا و كل ارض كربلا » شده است.

نیروی انتظامی نیز همگام با این پویش عظیم مردمی با بسیج همه امكانات و نیروهای خدوم خود به برقراری نظم و امنیت عزاداران ابا عبدالله و تسهیل ترافیك و امداد خواهد شتافت تا شاهد شكوه هرچه بیشتر این مراسم سنتی و مردمی پیروان ولایت باشیم.

این اطلاعیه می‌افزاید: از مردم عزیز و عزادار انتظار دارد با خدمتگذاران خود همكاری داشته باشند و همچنین توصیه می شود هیئات و دسته های عزاداری حسینی با صیانت از این نهضت عظیم از اقداماتی كه موجب وهن و یا بدعت است جلوگیری كنند.

قمه زنی، بكارگیری آلات موسیقی غیر متعارف مثل ارگ و استفاده از تصاویر و شمایلی كه منتسب به معصومان (ع) از جمله این موارد است.

در ادامه این اطلاعیه با تاكید بر این كه رعایت حال افراد مسن و مریض خصوصاً در ساعات پایانی شب به همگان فرض می باشد، آمده است: مراكز 110 پلیس شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم عزیز خواهد بود.

مطالب خواندنی و جالب

گالری عکس های دیدنی و جالب