عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

نکاتی فوق العاده راجع به غذا خوردن

نکاتی فوق العاده راجع به غذا خوردن
آیا می دانید استرس تان را می توانید با خوردن غذاهایی مخصوص کاهش دهید؟
اگر هنگامی که عصبانی هستید ،تغذیه صحیحی داشته باشید، استرس شما کاهش می یابد.
اگر شما جزو افرادی هستید که در محیط کارتان استرس زیادی دارید این مقاله را بخوانید.
بدن شما برای اینکه یک ریتم روزانه و معمولی داشته باشد به چهار وعده غذایی احتیاج دارد، یک صبحانه کامل، ناهار،عصرانه ای در ساعت 16 بعدازظهر و شامی مختصر، بین وعده های اصلی غذای تان، حتما یک میان وعده را نیز بگنجانید.
افرادی که شاغل هستند و معمولا ناهارشان را با عجله می خورند برای اینکه هر چه سریعتر به محیط کار خود برگردند. اما بهتر نیست، غذای خود را آرام تر مصرف کنید و به معده تان آرامش دهید.

چه راه حلی برای شاداب شدن وجود دارد؟
برای اینکه سر حال و شاداب باشید هیچ گاه خوردن غذا یا خوراکی را قطع نکنید، از هر خوراکی یا غذایی مقدار کمی را مصرف کنید بخصوص در ساعت هایی که جذب ویتامین و پروتین بیشتر است .

صبحانه :
عجله دارید و نمی توانید صبحانه مفصلی را بخورید به شما توصیه می کنیم از بسته های غذایی به نام cornflex که قابل حمل می باشند و مهم تر اینکه دارای ارزش غذایی بسیار بالایی هستند استفاه کنید .
بین ساعت ده تا یازده صبح،معده تان از گرسنگی فریاد می کشد ، شما باید مواد غذایی را میل کنید که ارزش غذایی مناسبی داشته باشند نه اینکه فقط معده شما را پر کنند و گرسنگی تان را فراموش کنید .

یک یا دو واحد میوه برای یک میان وعده بسیار مناسب است .
البته مصرف میوه های طبیعی به نوشیدن آب میوه های مصنوعی در ارجحیت هستند یا نوشیدن یک لیوان شیر جهت تامین کلسیم بدن، هر دو مورد گزینه های مناسبی جهت مصرف میان وعده می باشند .

ناهار :
اگر شغل حساسی دارید و نمی توانید زمان زیادی را صرف غذا خوردن کنید ، یک ساندویچ که ترکیباتی شامل : سبزیجات خام مانند : کاهو ، جعفری ، … باشد توصیه می شود .
اگر غذایی دارید که با نان خورده می شود یا با برنج همراه است ، در میزان مصرف دقت کنید و زیاده روی نفرمایید

شام :
یک تکه گوشت ، مرغ،ماهی مصرف کنید .
اگر فردی شکمو و پرخور هستید ، چند هویج را یک ساعت قبل از مصرف غذا رنده کرده و میل کنید زیرا هویج تا حدودی معده شما را پر می کند و مانع از پرخوری تان می شود .