اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

اجرای حكم قصاص قاتل سریالی زنان

مجموعه : مجله خبری روز
اجرای حكم قصاص قاتل سریالی زنان
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، اجرای این حكم صبح امروز بدون حضور خبرنگار و در محوطه زندان مركزی قزوین به اجرا درآمد.
از پانزدهم بهمن ماه 1387 تا شانزدهم اردیبهشت ماه 1388 پنج قتل در قزوین رخ داد كه نخستین سرنخ پلیس اثر كفش پا در یكی از پرونده‌ها بود.
در بیست و یكم اردیبهشت 1388 ماه خانمی كه موفق به فرار از دست متهم شده بود، شناسایی شد، این خانم 60 ساله اظهار داشت كه در مقبره چهار انبیا یك زن جوان به وی مراجعه كرده و اظهار داشته است كه او شبیه مادرش است و در ادامه با اظهار اینكه می‌خواهد به او كمك كند، سوار خودرو رنو كرده است.
این زن متهم این خانم را سوار خودرو خود می‌كند و برای انجام نقشه شومش از سوار شدن این خانم در صندلی جلو جلوگیری می‌كند و در ادامه مسیر یك پاكت ساندیس را با ادعای اینكه نذری است پس از قرار دادن نی به این خانم تعارف می‌كند كه در ادامه این خانم با توجه به هشدارهایی كه داده شده بود از خوردن ساندیس خودداری و در ادامه با توجه به تغییر مسیر به زور از خودرو پیاده می‌شود.
با توجه به اینكه در قتل نخستین، مقتول پس از خوردن ساندیس و بیهوشی به روی قاتل می‌افتاده، این زن متهم خودرو خود را طوری طراحی كرده بوده كه درب‌های خودرو از داخل باز نشود و دیگر طعمه‌های خود را در صندلی عقب خودرو سوار می‌كرده تا پس از خوردن ساندیس، بیهوشی آنها موجب جلب توجه دیگران نشود.
در ادامه پلیس با توجه به قطعی شدن وجود یك خودرو رنو در انجام این قتل‌ها، وضعیت 27هزار خودرو رنو داخل كشور را مورد بررسی قرار داد، زیرا برای پلیس حتی این احتمال مطرح بود كه ممكن است قاتل فردی خارج از استان قزوین باشد.
در ادامه پلیس از طریق جریمه خودروهای رنو، یك ‌دستگاه خودرو رنو كرم‌رنگ را كه در روز وقوع یكی از قتل‌ها در مقابل مقبره چهار انبیا جریمه شده بود را شناسایی كرد و پس از شناسایی مالك خودرو و انجام تحقیقات و بررسی‌های دقیق پلیسی سرانجام ساعت 15 روز پنج‌شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه هویت این زن به عنوان مظنون اصلی قتل شناسایی شد و در ادامه ساعت 30 دقیقه بامداد مأموران پلیس پس از دریافت مجوزهای لازم قضایی و با حضور تیم‌های كارآگاهی تخصصی وارد منزل مربوطه در منطقه مینودر شدند و این زن را دستگیر كردند، البته این متهم سال 1385 نیز به اتهام مظنونیت به قتل دستگیر شده، ولی محكوم نشده بود.
در ادامه پرونده‌های مختلف به كلاسه 8709982813800954،8509982813100107 ،8809982813200025، 8709982814001026، 8709982813200794، 8809982813200295، 8809982813500106 و 8509982813100108 تشكیل شد كه این هشت پرونده 22 نفر شاكی و 11 نفر متهم داشت.
دادگاه پس از انجام تحقیقات لازم و بر اساس شواهد و قرائن متهم اصلی پرونده مهین قدیری را به لحاظ ارتكاب شش فقره قتل عمدی به استناد مواد بند الف ماده 206، 219، 264، 661، 667 و 47 قانون مجازات اسلامی به شش بار قصاص نفس به صورت علنی و 24 ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و 74 ضربه شلاق تعزیری با اتهام سرقت‌های متعدد محكوم ‌كرد.
همچنین متهمه اصلی پرونده ملزم به رد اموال مسروقه به مبلغ 20 میلیون ریال، 28 میلیون و 500 هزار ریال و اقلامی شامل شش جفت النگو، یك جفت گوشواره، 12 حلقه النگو و دو حلقه انگشتر شده است.
همسر متهمه اصلی پرونده (الف ـ ط) نیز به اتهام كمك به مجرم برای خلاصی از محاكمه و مجازات با استناد ماده 554 قانون مجازات اسلامی (‌تعزیرات) به مدت سه سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محكوم شده است.
چهار تن از متهمان كه در این پرونده اتهامشان مباشرت در خرید طلای مسروقه بود، تبرئه شدند.
در زمینه متهم (ه ـ ع) دائر بر اتهام جعل اسناد عادی (‌فاكتور طلا و مهر)، مشاركت با متهمه اصلی در فروش یك فقره طلای مسروقه با استناد ماده 536 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب سال 1375 وی به تحمل 12 ماه حبس تعزیری محكوم و در زمینه اتهام دیگر مبنی بر مشاركت با متهمه اصلی برای فروش طلای مسروقه، اتهام را دادگاه محرز و وی را به استناد ماده 662 قانون مجازات اسلامی به تحمل هشت ماه حبس تعزیری و 30 ضربه شلاق محكوم كرده است.
دادگاه این متهم را در زمینه معاونت در فروش اموال مسروقه مقتولان با استناد اصل 37 قانون اساسی و بند الف ماده 177 قانون آئین دادرسی به لحاظ فقدان ادله، متهم را تبرئه می‌كند.
دادگاه اتهام متهمان (ع ـ ف) و (ج ـ غ) را در زمینه مباشرت در خرید و فروش طلای مسروقه مورد بررسی قرار داده و به استناد ماده 662 قانون مجازات اسلامی این دو نفر را به سه سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و 74 ضربه شلاق تعزیری محكوم كرده است.
دادگاه متهم (ش ـ‌ م) را به استناد بند پنج ماده 22 قانون مجازات اسلامی به پرداخت 5 میلیون ریال جزای نقدی بدل از شش ماه حبس تعزیری و یك میلیون ریال جزای نقدی بدل از شلاق محكوم كرده است.
دادگاه برای متهمه (س ـ‌ م) بر اساس اصل 37 قانون اساسی و بند الف ماده 177 قانون آیین دادرسی حكم به برائت صادر كرده است.
دادگاه اتهام متهم (م ـ‌ م) دائر بر نگهداری 30 سانتی‌ گرم مواد روانگردان شیشه، توزیع مواد روانگردان شیشه و تهیه مشروبات الكلی را مورد بررسی و قرار عدم صلاحیت پرونده را صادر و بررسی پرونده را به دادگاه‌های عمومی جزایی احاله كرده است.
در زمینه اتهام (ع ـ ف) و (ج ـ غ) دائر بر فروش مواد بیهوشی، تحصیل مال نامشروع و كلاهبرداری دادگاه با صدور قرار عدم صلاحیت پرونده را به مراجع مربوطه ارجاع داده است.

حاشیه
*‌در حالی كه زمان آغاز مراسم شش صبح اعلام شده بود، ولی از حضور اولیای دم و خبرنگاران خودداری شد و در نهایت اولیای دم پس از 1.5 ساعت ایستادن در سرمای صبح موفق به ورود به محوطه زندان شدند.

*با وجود تلاش‌های خبرنگاران و پیگیری‌های مسئول روابط عمومی دادگستری، دادستان قزوین بدون ارائه هیچ ادله قانونی از حضور خبرنگاران حتی بدون دوربین نیز ممانعت به عمل آورد.
*‌خبرنگاران در اعتراض به رفتار دادستان در نشست خبری وی نیز حاضر نشدند.
*‌رئیس مجمع امور صنفی استان پس از ورود اولیای دم با ناراحتی از محوطه زندان خارج و به قزوین بازگشت.
*‌قاتل زنان سریالی شب گذشته از حكم قصاص خود مطلع شده بود و پس از آن به دلیل نبود سلول انفرادی به محل خاصی انتقال یافت.
*‌پیش از اجرای حكم با حضور مسئولان ذیربط وصیتنامه مهین قدیری گرفته شد.
*‌برخی از اولیای به اجرای حكم قصاص اعتراض داشتند و اظهار می‌داشتند كه به ادعاهای آنها مبنی بر وجود شریك جرم بی‌توجهی شده و پس از مدتی شریك جرم نیز در قالب پرونده قتل دیگری دستش رو می‌شود.